Ви є тут

Цикл наукових праць "Відкриття та результати дослідження комет, зокрема комети 67P – головної цілі європейської космічної місії "РОЗЕТТА"


Номер роботи - P 60 ПОДАНА

Р60

Автори:

Волощук Ю.І, Всехсвятський С.К., Кручиненко В.Г.,

Таращук В.П., Черних М.С., Чурюмов К.I., Шульман Л.М.

 

Представлений Київським національним університетом імені Тараса Шевченка МОН України.

 

Цикл научных работ "Открытие и результаты исследования комет, в частности кометы 67Р – главной цели европейской космической миссии "РОЗЕТТА"

Авторы: Волощук Ю. И., Всехсвятский С.К., Кручиненко В. Г., Таращук В. П., Черных Н С., Чурюмов К.I., Шульман Л. М

Оf  the cycle of the scientific papers “Discoveries and results of investigations of comets, in particular comet 67P – main target of the European space mission "ROSETTA"

Authors: Voloshchuk Yu. I., Vsekhsviatsky S.K., Kruchinenko V.G., Tarashchuk V.P., Chernykh M.S., Churyumov K.I. and Shulman L.M.

 

Цикл наукових праць присвячено відкриттю та дослідженню комет, як носіїв реліктової речовини, з якої 4.6 мільярдів років тому утворилося Сонце та оточуючі його тіла – планети, їх супутники, малі тіла (комети, астероїди і метеороїди), вивченню морфології, активності і хімічного складу комет, зв?язку кометної і метеорної речовини.

В рамках циклу на підставі власних оригінальних спостережень отримано низку наукових результатів: відкрито 4 нових комети – три короткоперіодичних 67Р/Чурюмова-Герасименко, 74Р/Смірнової-Черниха і  101Р/Черниха та одну довгоперіодичну C/1986 N1 Чурюмова-Солодовникова  (до комети 67Р/Чурюмова-Герасименко в 2004 р. відправлена Європейська космічна місія «РОЗЕТТА» - вартістю 1 млрд. євро - з метою дослідження первинної протопланетної речовини безпосередньо на крижаному ядрі комети).

Розраховано елементи орбіт відкритих комет, досліджено їх динамічну і фізичну еволюцію в полі сонячного тяжіння і радіації; вивчено великомасштабні явища в кометах та розроблено їх нові оригінальні теоретичні моделі.  На підставі отриманих спектрів комет відкрито світіння негативних іонів молекули вуглецю, світіння атомів натрію (вперше на відстані 5 астрономічних одиниць), відкрито існування люмінесцентного континууму в спектрах 7 комет, що є індикатором присутності в кометах складної органічної речовини.

Розраховано параметри магнітного поля в кометах Галлея, Абе, Остина, Чурюмова-Герасименко та ін., уточнено інтегральну функцію допливу космічної речовини на Землю в широкому інтервалі мас від 10-18 г до 1022 г., розроблено метод визначення діаметра крижаного ядра комети за газовиділенням з нього молекул води, створено унікальну базу елементів орбіт індивідуальних метеорів (понад 150 тисяч), виявлено низку  батьківських комет для метеорних потоків бази.