Ви є тут

Дослідження, розробка і впровадження енергоефективних технологій та обладнання кабельного електрообігріву в Україні


Номер роботи - P 55 ПОДАНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунута робота

Р55

Дослідження, розробка і впровадження енергоефективних технологій та обладнання кабельного електрообігріву в Україні

 

Іоргачов В.Д., Круковський П.Г.,

Меженний С.Я., Меркулов М.М.,

Оксак В.В., Розинський Д.Й.,

Тимченко М.П., Тітенко С.М.,

Шпак О.Л

Міністерство промислової політики України

Робота виконувалася протягом 1998-2008 рр. В результаті її виконання створені наукові основи, нормативно-правова база та технічне забезпечення технології енергоощадного електрообігріву.

Внаслідок використання принципово нових технологій і вітчизняного обладнання кабельного електрообігріву оптимізується електроенергетичний баланс країни, зменшується споживання природного газу, енергоємність ВВП, підвищується ефективність енергопостачання у житлово-комунальному господарстві і агропромисловому комплексі і, одночасно, забезпечуються більш високі рівні комфорту і більш фізіологічні ніж у традиційних систем показники. Масштаби реалізації роботи визначаються такими її результатами: створенням споживача-регулятора нового типа для Об'єднаної енергосистеми України; серійним виробництвом нагрівальних кабелів та секцій; серійним виробництвом самоутримних ізольованих проводів напругою до 1 кВ; кабельним електрообігрівом в житлово-комунальному, соціально-бюджетному (у тому числі культових споруд) і суміжних секторах економіки; кабельним електрообігрівом футбольних газонів і інших спортивних об'єктів (кількістю більше 40, у тому числі спортивних баз основних футбольних клубів України, Москви, Санкт-Петербурга, Національного спортивного комплексу "Олімпійський"); використанням кабельного електрообігріву в антикригових дахових системах та системах сніготанення відкритих площин.

Системна оцінка економічного ефекту випливає з умов масового впровадження в житлове та цивільне будівництво розроблених технологій електрокабельного обігріву загальною потужністю 4...5 ГВт і, як результат, -  витискуванням 0,96 - 1,5 млрд. м3 природного газу з щорічного імпорту ПЕР. На відміну від еквівалентних за потужністю ГАЕС, новий споживач-регулятор не потребує ані капітального будівництва, ані виводу земель з господарського обігу. Додатковий еколого-економічний ефект за рахунок зменшення емісії парникових газів сягає 0,7-2,7 млн. т  в еквіваленті СО2. 

Результати роботи викладено у 14 монографіях і нормативно-технічних документах а також у 53 наукових статтях.