Ви є тут

Історична довідка про військово-терористичну діяльність ОУН - УПА


Номер роботи - M 97 ПОДАНА

Автори:


 Summary of the paperthe historical background of the military-terroristic activity of the organization of the ukrainian nationalists-ukrainian insurgent armyMartynov A.S.


 

Автор: Мартинов О.С.

 

Представлена Донецьким національним університетом.

 

 

Метою роботи є аналіз збройної діяльності формувань «Організації українських націоналістів» (ОУН) і «Української повстанської армії» (УПА) з моменту їхнього утворення в 1920-х роках і до ліквідації в 1950-ті роки.

Автором  використовується вже опублікований масив історичних джерел і літератури, тим самим підкреслюється, що навіть без додаткових архівних досліджень можна з повним науковим і юридичним обґрунтуванням, у світлі підсумків Нюрнберзького процесу, винести конкретні судження щодо діяльності ОУН – УПА.

Проведено  аналіз ідеологічних установок ОУН – УПА та участі даних формувань у злочинах німецько-фашистських загарбників проти мирного населення на окупованій території. Дослідження спрямоване на узагальнення й популяризацію загальновідомих історичних фактів про діяльність ОУН - УПА, як про один з найбільш складних моментів історії Великої Вітчизняної війни.

Робота спрямована на формування в суспільстві, у тому числі в молодого покоління, об'єктивного, патріотичного й поважного відношення до феномена Великої Перемоги й подіям Великої Вітчизняної війни.

 

Кількість публікацій:    12 наукових  публікацій, в т.ч. 1 монографія, 20  статей.