Ви є тут

Комплексна розробка і організація нових промислових виробництв сучасного покоління автобусів і тролейбусів


Номер роботи - P 42

Автори:


Комплексная разработка и организация новых промышленных производств современного поколения автобусов и троллейбусов



Крайнык Л.В., Волошанский А.В., Свинарчук О.В., Кононенко И.В., Бутко В.И., Папашев О.Х., Дегтяренко П.Г., Ламбуцкий М.М., Швыдкый В.П., Мытнык Я.Ф.



 



Complex development and organization of new industrial productions of modern generation busses and trolleybuses



L. Krainyk, A.Woloshansky, O. Svynarczuk, I. Kononenko, W. Butko, O. Papashev, P. Dehtiarenko, M. Lambutsky, W. Shwydky, J. Mytnyk


Автори:

Крайник Л.В., Волошанський А.В., Свинарчук О.В., Кононенко І.В., Бутко В.І.,

Папашев О.Х., Дегтяренко П.Г., Ламбуцький М.М., Швидкий В.П., Митник Я.Ф.

 

Представлена ВАТ "Український інститут автобусо-тролейбусобудування" (ВАТ "Укравтобуспром").

 

Метою роботи є  створення модельного ряду автобусів і тролейбусів нового покоління: всіх 5 класів мікроавтобусів і автобусів, а також  2 класів уніфікованих тролейбусів, виробництво яких на Україні було відсутнє.

Вперше в СНД на базі розвитку наукової і проектної школи  і реалізації новітніх методів досліджень і проектування в 3D – просторі, комп’ютерного розрахунку кузовів і компонентів методом кінцевих елементів, параметричної оптимізації силового приводу, гальм, підвіски, кермового управління створено модельний ряд автобусів і тролейбусів нового покоління, що відповідають нормативній базі і технічному рівню ЄС.

Організовано 7 нових виробництв, що дозволило забезпечити близько 85% потреб внутрішнього ринку і нарощувати експорт в більш ніж 10 зарубіжних країн. Розвиток бази підготовки виробництва з переходом на новітні кузовні технології дозволили поставити на промислове виробництво на 5 заводах (Черкаси, Луцьк, Бориспіль, Чернігів, Іллічівськ, Дніпропетровськ) 16 базових нових моделей автобусів і 3 моделей тролейбусів, на які отримано 19 патентів (в т.ч. на промислові зразки).

Створена вітчизняна випробувально-сертифікаційна база (автополігон) та відповідна нормативна база.

За результатами роботи опубліковано1 монографія і понад 80 статей.  Захищено 1 докторська і 3 кандидатські дисертації.