Ви є тут

Космічні системи, прилади та методи діагностики електромагнітних полів у геокосмосі


Номер роботи - P 28 ПОДАНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунута робота

Р28

Космічні системи, прилади та методи діагностики електромагнітних полів у геокосмосі

 

Дудкін Ф.Л., Івченко В.М.,

Корепанов В.Є, Лізунов Г.В.,

Попель А.М., Федоров О.П.,

Ямпольський Ю.М.

Національне космічне агентство України

Об'єднання в єдиний комплекс наукових та практичних досягнень у різноманітних суміжних галузях забезпечило створення та виведення на міжнародний рівень української національної школи експериментальних космічних досліджень.

Авторами роботи створено декілька поколінь приладів та інформаційно-вимірювальних систем космічного та наземного підсупутникого призначення з унікальними метрологічними параметрами, більшість з яких за рівнем основних параметрів перевищує кращі закордонні зразки.

Застосування цих приладів та запропонованих авторами оригінальних методик дозволило отримати виняткові наукові результати. Зокрема, розроблено методику аналізу електромагнітної чистоти та сумісності бортової апаратури, методику створення умов для високоточних вимірювань електричних і магнітних полів на космічних сегментах, методику безпосереднього вимірювання густини просторового струму та створено відповідний бортовий радіоелектронний пристрій, за допомогою якого на борту штучного супутника Землі "Прогноз-10" вперше в світі проведено експериментальне дослідження струмів та хвильових процесів у фронті ударної хвилі в магнітосфері Землі.

Відкрито ряд нових ефектів у космосі, розроблено нові теорії і концепції, які знайшли експериментальне підтвердження завдяки використанню створених систем та приладів.

Вагомим підтвердженням високої якості створених методик, систем та приладів є великий попит на них на світовому ринку. Зокрема, виготовлені геофізичні прилади та системи експортуються у більш як двадцять країн світу. Тільки за останні три роки таких систем експортовано на суму більш 6 млн. гривень.

За тематикою роботи захищено 4 докторські та 19 кандидатських дисертацій, опубліковано більш ніж 220 наукових праць, 3 монографії, отримано 12 авторських свідоцтв і 3 патенти.