Номер роботи - M 5 ПОДАНА
Представлено Інститутом інформаційних технологій та систем Національної академії наук України.
Автори:
1. ВОЛКОВ Олександр Євгенович – кандидат технічних наук, директор ІІТС НАН України;
2. КОМАР Микола Миколайович – кандидат технічних наук, заступник директора з науково-організаційної роботи ІІТС НАН України;
3. ВОЛОШЕНЮК Дмитро Олександрович – кандидат технічних наук, завідувач лабораторії безпілотних комплексів і систем ІІТС НАН України.
Для підвищення ефективності застосування та точності керування безпілотних літальних апаратів (БпЛА) автори розробили навігаційно-пілотажний комплекс сучасного БпЛА.
Вперше розроблено:
метод інтелектуалізованого керування безпілотним літальним апаратом;
метод автономного зльоту та посадки безпілотного літального апарату;
метод автономної навігації безпілотного літального апарату на основі технологій комп’ютерного зору;
метод інтелектуального керування безпілотним літальним апаратом для покращення якості знімків бортової фото-відеокамери БпЛА;
метод категоризації потоку зображень бортової відеокамери для візуальної локалізації та картографування;
метод обробки зображення для систем моніторингу стану транспортної інфраструктури;
комплекс аеродинамічних моделей безпілотних літальних апаратів для моделювання та експериментальних досліджень різних класів задач.
Отримали подальший розвиток методи створення програмно-апаратних комплексів для моделювання динаміки польоту, навігації БпЛА та тренування військових операторів безпілотних літальних апаратів.
Результати роботи пройшли випробування та впроваджені у вітчизняному БпЛА Spectator-М1 виробництва ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова, який прийнятий на озброєння Сил Оборони України.
Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за останні 5 років
О.ВОЛКОВ: Web of Science – 14/1, Scopus – 14/2, Google Scholar – 32/2
М.КОМАР: Web of Science – 3/1, Scopus – 7/2, Google Scholar – 33/4
Д.ВОЛОШЕНЮК: Web of Science – 0/0, Scopus – 4/2, Google Scholar – 24/2
Кількість публікацій: 4 статті в журналах, включених до категорії «А» (у т.ч. 4 – у зарубіжних виданнях) та 10 статей у журналах, включених до категорії «Б». Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 3/1, Scopus 7/2, Google Scholar 43/4. Отримано 6 патентів України на винахід, 7 патентів України на корисну модель, 7 свідоцтв про реєстрацію авторського права.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар