Ви є тут

Підвищення продуктивності та якості вібровідцентрових зернових сепараторів


Номер роботи - M 0

М105

Автор: Харченко С.О.

 

Представлена Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка.

Повышение производительности и качества виброцентробежных зерновых сепараторов

Автор: Харченко С.А.

 

"Increase of productivity and quality of vibrocentrifugal grain separators

 

Кількість публікацій: 14 статей, 1 патент.

 

У роботі вирішено проблеми підвищення продуктивності та якості серійних вібровідцентрових зернових сепараторів виробництва ВАТ "Вібросепаратор" (м. Житомир), розширення їх технічних та функціональних можливостей,  калібрування насіння кукурудзи. Розроблено нову пилоосаджувальну камеру з проміжним відбором та відведенням частинок легких домішок, решета з інтенсифікаторами-направлювачами.

Пилоосаджувальна камера має ефективність очищення повітряного потоку що на 35% більше серійної, що забезпечує нормовану запиленість повітря та підвищення продуктивності сепараторів на 15-17%.

Розробки автора дозволяють підвищити продуктивність сепараторів типу БЦСМ при калібруванні насіння кукурудзи на 25-30%, зменшити кількість відходів калібрування на 4-5% за рахунок підвищення кількості основного відкаліброваного насіння.

Розроблена пилоосаджувальна камера впроваджена у серійне виробництво вібровідцентрових сепараторів ВАТ"Вібросепаратор" (м. Житомир) з річним економічним ефектом 750 тис. грн (на 100 шт. продукції). Інші розробки автора також впроваджені на ВАТ "Завод ім. Фрунзе" (м. Харків), ЗАТ "Шевченківський КХП", ТОВ "Сади України" із загальним річний економічним ефектом 760 тис.грн. в рік.