Ви є тут

Розробка і впровадження інтервенційних методів діагностики і лікування гострих та хронічних форм коронарної хвороби серця в Україні


Номер роботи - P 12 ДОПУЩЕНА ДО УЧАСТІ

 

Автори:

Соколов Ю.М., Соколов М.Ю., Терентьєв В.Г.

 Представлена Національним науковим центром "Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска" НАМН України.

 Авторами створено новий напрямок в українській кардіології – інтервенційна кардіологія. Завдяки новим методам діагностики та лікування (які запропоновані авторами), стало можливим відновлення кровообігу по ураженим артеріям серця без хірургічного втручання. З 2005 р. кількість перкутанних коронарних втручань в країні зросло у вісім разів. Втілення у практику екстреної кардіології атравматичних черезшкірних процедур (доступом 2 мм) забезпечило ефективне лікування пацієнтів на гострий інфаркт міокарду (ГІМ), що знизило смертність з 14 до 4%, що вже зберегло тисячі життів.

 

Розроблений авторами метод черезшкірної реперфузії дозволив асоціації інтервенційних кардіологів Українипідписати «Декларацію про співпрацю» за Європейською ініціативою «StentforLife», та нарівні з іншими європейськими кардіологічними спільнотами втілювати досягнення світової кардіології.

Створено центри в обласних містах України (більше 30 відділень), в яких цілодобово виконуються екстрені ПКВ, що формує національну мережу реперфузійної терапії, і реформує «стару» систему допомоги пацієнтам на ГІМ.

Для постійного моніторування та аналізу роботи всіх центрів в режимі on-line, створено «Український реєстр перкутанних коронарних втручань» (14 000 протоколів). За останні 5 років кількість реперфузійних центрів в країні зросла в 2 рази.

Авторами розроблений та виданий підручник «Коронарна хвороба та інтервенційна кардіологія». Президент Європейської Асоціації оцінив видання так: «Ця книга відповідає стандарту Європейської програми з підготовки фахівців в інтервенційної кардіології» .

Наукові результати роботи викладено в 5 монографіях та 246 статтях (в т.ч. 29 зарубіжних). Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 7 авторськими свідоцтвами. За даною тематикою захищено 2 докторські та 16 кандидатських дисертацій.

 

Громадське обговорення роботи відбулося на засіданні Вченої  ради Інституту 12 липня 2012 року о 9.15 за адресою вул. М.Амосова, 6, актовий зал.

Матеріали обговоренння  знаходяться в Секретаріаті Комітету.