Ви є тут

Розробка та впровадження екологічно безпечного вітчизняного дезінфектанату бровадез плюс


Номер роботи - M 77 НАГОРОДЖЕНА

Автори:


 Разработка и внедрение экологически безопасного отечественного дезинфектанта бровадез плюсФотина А.А. DevelopmentandintroductionoftheecologicallysafedomesticallyproduceddisinfectantBrovadez-plusFotina H.A.


 

Автор: Фотіна Г.А. 

 

Представлена Сумським національним аграрним університетом (Мінагрополітики України).

 

Кількість публікацій:    20 наукових публікацій, в т .ч. 1 методичні  рекомендації,  16 статей, 2  тези  доповідей, патент на корисну модель

 

Роботу присвячено вивченню та впровадженню ефективного хімічного засобу профілактики інфекційних та інвазійних хвороб птиці.

Розроблено рецептуру нового дезінфектанту бровадез-плюс. Визначено його фізико-хімічні властивості, бактерицидне розведення, фенольний коефіцієнт, білковий індекс та дезінфекційну дію.

На основі проведених досліджень удосконалено методи ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики заразних хвороб птиці. Новий дезінфекційний засіб дав змогу поліпшити якість профілактичної та вимушеної дезінфекції, збільшити виводимість інкубаційних яєць на 2,5-2,7% та зменшити відхід молодняку на 2,5%, а також мінімізувати негативний вплив на організм птиці, тварин, людини та довкілля.

Експериментально доведено ефективність препарату для знезараження інкубаційних яєць, питної води, підготовки приміщень для посадки птиці та санації повітря в присутності птиці.

За результатами досліджень отримано реєстраційне посвідчення на препарат бровадез-плюс та висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи Міністерства охорони здоров’я України на його відповідність медичним критеріям безпеки. Це дало можливість розпочати серійне виробництво нового дезінфіктанту в НВФ «Бровафарма».

Вартість препарату в 2-5 разів дешевше аналогічних  препаратів іноземного походження.