Ви є тут

Розробка та впровадження новітніх хірургічних технологій при захворюваннях та пошкодженнях хребта


Номер роботи - P 37 НАГОРОДЖЕНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунута робота

Р37

Розробка та впровадження новітніх хірургічних технологій при захворюваннях та пошкодженнях хребта

Корж М.О., Педаченко Є.Г.,

Грунтовський Г.Х., Климовицький В.Г.,

Кущаєв С.В., Мезенцев А.О.,

Поліщук М.Є., Продан О.І.,

Радченко В.О., Слинько Є.І.

 Державна установа "Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка"

 Роботу присвячено створенню, удосконаленню та впровадженню в медичну практику ефективних хірургічних технологій лікування захворювань та пошкоджень хребта, налагодженню серійного виробництва нових вітчизняних інструментів та матеріалів для їх забезпечення. Виконано фундаментальні теоретичні та експериментальні дослідження з морфології, біохімії, біомеханіки хребта та його елементів, які  стали підґрунтям для розробки нових технологій хірургічного лікування.

Впровадження новітніх технологічних розробок суттєво покращило ефективність медичної допомоги, у декілька разів скоротило терміни лікування та реабілітації хворих, заощадило бюджетні кошти на лікування та соціальну підтримку пацієнтів. Нові способи хірургічного лікування, пристрої та матеріали для виконання оперативних втручань відповідають світовому рівню.

Автори роботи – визнані у світі науковці та фахівці, які неодноразово виїздили з доповідями, лекціями та показовими операціями у країни Європи та Америки, завдяки яким Україна увійшла до числа світових лідерів з питань спінальної хірургії.

 В Україні створено та плідно працюють 10 центрів хірургічного лікування пошкоджень та захворювань хребта в містах Київ, Харків, Донецьк, Сімферополь, Івано-Франківськ, Львів та інш. Розробки авторів впроваджено в нейрохірургічних та ортопедичних відділеннях обласних та міських лікарень України. Дослідження дали можливість розробити галузеві стандарти медичних технологій та дозволили виконувати унікальні оперативні втручання широкого діапазону на світовому рівні.

Організовано та налагоджено виробництво розроблених  фіксаторів хребта, функціональних ендопротезів міжхребцевих дисків, керамічних матеріалів та пристроїв з них для хірургічного лікування захворювань та пошкоджень хребта.

Результати  наукових досліджень відображенні в  21 монографії, більш  ніж у 750 статтях у провідних виданнях України і зарубіжжя. Розробки нових методів профілактики, діагностики і лікування  захищені  80 патентами України та авторськими свідоцтвами. Розроблено та реалізовано програми підготовки кадрів, серед них 20 докторів, 53 кандидати медичних наук, понад 600 практичних лікарів.