Ви є тут

Система активного захисту літальних апаратів


Номер роботи - P 29 ПОДАНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунута робота

Р29

Система активного захисту літальних апаратів

Альошин О.М., Архипов М.І.,

Баглай В.Є., Квасніков В.П.,

Кучин В.П., Матюхін О.А.,

Ребрін Ю.К., Сібрук Л.В.,

Тішков Ю.М., Туренко С.М.

Національний авіаційний університет

У роботі розглядаються принципи побудови засобів захисту літаків та вертольотів від ураження керованими ракетами з інфрачервоними головками самонаведення (ІЧ ГСН). Наводиться технічна реалізація запропонованих принципів у вигляді станції оптико-електронного придушення "Адрос" КТ-01АВ/АВЕ для вертольотів з параметрами та характеристиками, що перевищують закордонні аналоги. Станція здійснює зрив захоплення цілі і відведення із заданої траєкторії польоту до цілі всіх типів відомих ракет з ІЧ ГСН.

Розробка має багато переваг над аналогами в тактичному, технічному та економічному плані, а саме, розширює можливості з вибору маршруту польоту та бойові можливості літального апарату по захисту від ураження, значно менша за собівартістю від закордонних аналогів.

Новизна технічних рішень підтверджується 9 патентами на винаходи, в тому числі  3 зарубіжними.

  Розробка системи проводилася у Національному авіаційному університеті та науково-виробничій фірмі „Адрон” (м. Київ). Випробування та доопрацювання станції "Адрос" КТ-01АВ/АВЕ – у Державному науково-випробувальному центрі Збройних сил України (м. Феодосія).

Станцію "Адрос" КТ-01АВ/АВЕ прийнято на озброєння Збройних сил України. Промислове виробництво вказаної станції розпочато на науково-виробничому комплексі „Прогрес” (м. Ніжин).

Запланований обсяг реалізації системи складає: по вертольотах – біля 5000 одиниць, по літаках – біля 3000 одиниць.