Офіційний веб сайт

Історична довідка про військово-терористичну діяльність ОУН - УПА

М97

 

Автор: Мартинов О.С.

 

Представлена Донецьким національним університетом.

 

 

Метою роботи є аналіз збройної діяльності формувань «Організації українських націоналістів» (ОУН) і «Української повстанської армії» (УПА) з моменту їхнього утворення в 1920-х роках і до ліквідації в 1950-ті роки.

Автором  використовується вже опублікований масив історичних джерел і літератури, тим самим підкреслюється, що навіть без додаткових архівних досліджень можна з повним науковим і юридичним обґрунтуванням, у світлі підсумків Нюрнберзького процесу, винести конкретні судження щодо діяльності ОУН – УПА.

Проведено  аналіз ідеологічних установок ОУН – УПА та участі даних формувань у злочинах німецько-фашистських загарбників проти мирного населення на окупованій території. Дослідження спрямоване на узагальнення й популяризацію загальновідомих історичних фактів про діяльність ОУН - УПА, як про один з найбільш складних моментів історії Великої Вітчизняної війни.

Робота спрямована на формування в суспільстві, у тому числі в молодого покоління, об'єктивного, патріотичного й поважного відношення до феномена Великої Перемоги й подіям Великої Вітчизняної війни.

 

Кількість публікацій:    12 наукових  публікацій, в т.ч. 1 монографія, 20  статей.

Надіслати коментар

Коментарі

Гість

це ж відомий донецький безграмотний українофоб - він і Стуса "клєйміл" як "пособніка нацистов"

Гість

Вот прочитал всю эту муть и не пойму, к чему все это написано. Работу не читал, но комментарии явно бандеровские и политизированные, аргментация просто поражает. Неуважаемый господин бандерлог, а разве сегодняшние апологеты бандеровщины Кульчицкий и прочие не славили Ленина в 1980-е? Тогда была "большевистская пропаганда", а сегодня бандеровская под видом "научной". Так где же качественное различие? Вообще премии нужно давать за технические работы, а гуманитарная тема на Украине для всех регионов разная. Насчет премии Берии - Сталина можно поспорить, а вот премию имени Анны Герман давно пора учредить)

Гість

Згідно Інструкції у рефераті роботи крім всього іншого вказується:
- загальна кількість публікацій, зокрема у міжнародних журналах з ненульовим імпакт-фактором, в т.ч. вказати окремо за темою роботи, та інша інформація, яка характеризує роботу.

ЯКА ВІДСУТНЯ У РЕФЕРАТІ ДАНОЇ РОБОТИ.
ОТЖЕ РОБОТА ПОДАНА З ПОРУШЕНЯМ ІНСТРУКЦІЇ.
КРІМ ТОГО: Кількість публікацій: 12 наукових публікацій, в т.ч. 1 монографія, 20 статей.
Якщо 1+20=ДВАДЦЯТЬ ОДИН А НЕ ДВАНАДЦЯТЬ.

Гість

Только не надо цепляться к ляпам) Как будто в бандеровских работах нет опечаток) Реферат нормальный, хотя и на украинском языке) Интересно было бы почитать саму работу и про Донцова в том числе.

Гість

Це не „ляпи”. Це – система. Бо ж навіть з арифметикою у номінанта негаразди (див. також відгук нижче). „12 наукових публікацій, в т.ч. 1 монографія, 20 статей” – це не ляп. Це щось інше. Кожен, хто має відношення до науки, розуміє, що у таких місцях помилок не допускають.

Про Донцова прочитати нескладно, ось стаття з Вікіпедії , там є посилання
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%BE%D0%B2_%D0%94...
Є і інші книги.

А ось в яких журналах публікував статті Мартинов О.С. – на це би варто глянути. Чи є там журнали зі списку ISI? (ті, що мають імпакт-фактор). Бо серед номінантів на премію Президента є чимало таких молодих науковців, що мають опубліковані статті у високорейтингових міжнародних журналах.

Публікувати більшовицькі агітки під видом наукових статей у домашніх мурзилках – це не наука. А загалом для таких „праць” можна би запровадити премію берії-сталіна, бо премія Президента України – не для цього…

Гість

Цитата з реферату:
"Український націоналістичний рух 1950-х роках був рухом фашистського типу й активно співробітничав з нацистською Німеччиною".

Це ж де 1950-х роках існувала нацистська Німеччина? У паралельному вимірі?

Автор, мабуть, так захопився копіюванням і вставлянням "клеймящих" фраз, що якось не догледів...

Та й про Донцова - двічі ідентична інформація. В рефераті! Поспішав. "Науковець"!

Гість

Если эта работа не получит премии и будет задвинута, значит "оранжевое" бандеровское наследие остается в Украине. Если исследование действительно критикует преступления ОУН - УПА, его обязательно нужно поддержать! Пусть это будет тестом для тех, кто присуждает государственные премии Украины.

Гість

Да нормальная работа. Реферат показывает, что автор проработал исторические документы и делает обоснованные, аргументированные выводы о пособничестве украинских коллаборационистов фашистской Германии. А националисты вроде выше означенного деятеля из Тернопольского университета пана Монастырского, вместо того, чтобы представить свои аргументы, кричат о пропаганде. Значит, кроме русофобии и националистических криков, других аргументов нет. В реферате четко указано, что работа написана на основе положений Закона Украины "Об увековечении Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.". Вот пусть пан Монастырский и другие националисты покажут, как они соблюдают законодательство незалежной Украины по части почитания Великой Победы, а потом уже дают свои непрофессиональные псевдорецензии.

Гість

tak derzhat martinov ne obrashay vnimanie na holuyev

Гість

Знаєте, мій дід воював проти фашизму, визволяючи мою рідну Україну, а ці "герої УПА", навпаки фашистам допомогали! Пора вже відкрити правду!

Гість

Смотря на последнее события в нашей стране, понимаю, что буквально через пару лет, Мартынов может писать работу о фашизме как способе существования на Украине!.. Давайте деградировать дальше!

38,6 % жителей Украины

Доброго времени суток, селяне!!!
Когда вы уже уйметесь, патриоты?!
Жопы подтирать родители уехали за границу, а вам неймется. Работать на завод идите, на фабрики. Поднимайте нефтяную промышленность, уголь добывайте. Хватить языком чесать. Можно ж от слюны заслебнуться. Вы что для независимой Украины сделали, горцы?! Русских бандитами счетаете, врагами. Кто вам заводы строил, дороги, дома после войны. Бендеровы сыны? Или может Благотворительный фонд "СС Галичина"? Или может вы сами? За двадцать лет освобождения от коммунистического строя Западенщина прям восстала из пепла. Центр мировой экономики, пищевой, легкой промышленности. Гигант деревопереработки. Ах, да извините, это же на востоке Украины у бандитов принято работать, строить, развивать. Куда им бедным бегать с оружием и пугать своих же по ночам. Это ж патриотизм. Пулю в спину и на постамент. Стариков унижать, флаги полить - это да. Это только для патриотов. Работать должны нелюди, правильный подход, бендеровский. А скажите мне? Галичяне, сколько немецких солдат погибло от рук УПА? Вот сижу в интернете, не могу цифру найти из официальных источников. Помогите, сведомые.
Мартынов, конечно, радикал, но в отличие от узколобых ненькофилов грамматный человек. И рот ему никто не закроет. Там рубашку порвать или обругать, это да. Тут у "истинных Арийцев" силы и воли не отнять.
Вот хотелось бы почитать свидомого, после 10 часов проведенных в шахте на глубине 1000 метров или отстоявшего у текущего металла хотябы часик.
Давайте вместе выступим за Федерацию, с запретом работать без пописки в регионе. Посмотрим, сколько вы на своей желчи протяните.
Алексей, будь спокоен, коммунизм не за горами!!!!

Гість

Это прошлое! Из него стоит сделать выводы и идти дальше, а не "переворачивать" его, как котлеты на сковороде! И читая эту работу, можно увидеть те ошибки, которые были допущены до нас, и не повторять их в будущем!

Гість

Данная работа - это объективный анализ того, что происходила в нашей стране до и после Великой Отечественной войны. Это может кому-то нравиться или не нравиться, но из песни слов не выкинуть, простите за сленг. Это нужно просто принять! Автор работы проделал действительно колоссальный труд! Мои ему аплодисменты!!!

Ой, а может почитаем Донцова "Национализм"? Хотя во Львове ее уже прочитали и даже начали следовать! 9 мая 2011 г. стало тому подтверждением!

Патріотка

Знаєте, можна просто любити свою країну за мову, за лани широкі, за те, що вона така, а не тому любити, що всі інші - погані. І в мене виникає питання, чи справді були вони патріотаами, чи мправді любили свою країну, чи за неї боролися?

Гість

А давайте уявимо на хвилинку, що УОН-УПА дійсно герої і що вони визволяють Україну та стають у керма влади. Цікаво, сподобалося б нам жити за їх принципами?

Гість

Да, ОУН-УПА были героями!.. Они же выступали против "румїсофилів"! Смешно!

Критик

Скільки вже можна заперечувати Правду?! Коли ви вже всі будете тверезо и об`єктивно оцінювати надані факти?! УПА - є і буду однією ланкою фашистського руху,яка знищувала український народ як і ці гітлеровськи собаки! У ваших "героїв" на руках кров своїх же співвітчизників, це їм ганьба ТРУСАМ які відреклися від свого народу, та ради збереження свого життя переметнулися на ворожий бік прислуговувати фашизму та гітлеру!
Чтіть память тих кто дійсно заслуговує поваги! Не будуйте історію і не створюйте героїв на крові і костях!

Гість

Работа действительно стоящая!.. На конец-то хоть кто-то решился сказать правду!

Гість

Попередники! А може вже час відкрити очі та казати правду!.. Робота дійсно заслуговує на вищі нагороди!

Гість

Знаєте, мій дід воював проти фашизму, визволяючи мою рідну Україну, а ці "герої УПА", навпаки фашистам допомогали! Пора вже відкрити правду!

Гість

Как много на сайте "стідомих українців". К чему ведёт вся эта "свідомість" видели на днях во Львове. А работа очень важная и своевременная, фашистов надо называть фашистами.

Гість

Трішечки про фашистів.
Великодержавний шовінізм у крайніх виявах і є фашизмом. Тому великодержавники і їхні підспівувачі діють за принципом: Злодій першим кричить «Тримайте злодія!» Німецьких фашистів на наші українські голови (і не тільки на наші) вигодували радянські фашисти. Успішні німецькі офіцери 40-х поголовно проходили вишкіл у Радянському Союзі у 30-х роках. Для істориків це річ відома, та й російське телебачення подавало такі матеріали. А своїх генералів і офіцерів вистріляли аж до низів! Звідки взявся вермахт після поразки у першій світовій війні, контрибуцій, заборон на військове будівництво? Завдяки СССР! А безкінечні ешелони з провіантом з СССР у Німеччину? Ідею концтаборів і технології масового знищення людей Гітлер теж перейняв в СССР.

«…Весной и летом 1944 года славянские фашисты очередной раз умылись … в лесах Финляндии. Но для Финнов исход общего военного противостояния оказался иным, нежели для украинцев - ВОТ И ВСЯ РАЗНИЦА. И еще. В официальных учебниках Финляндии для школ и университетов ВОЙНА ПРОТИВ СССР В 1939-1940 ГОДАХ И В 1941-1944 ГОДАХ НАЗЫВАЕТСЯ "ВОЙНОЙ ФИНСКОГО НАРОДА ПРОТИВ СЛАВЯНСКОГО ФАШИЗМА".

УПА – Українська Повстанська Армія. Кожне слово відповідає своєму значенню! Це найкраща повстанська армія в історії. Зброя – відібрана у ворогів (німців!), а не від союзників (Британія, США), як у інших партизанів Європи тих часів. Організацію й інфраструктуру творили в час війни. Воювали з двома тоталітарними режимами.
УПА створена у 1942, щоби боротися з німецькими окупантами. Цей очевидний факт наші "воріженьки" "не бачать". Зате кісткою в горлі – з 1944 УПА боролася з наступним ворогом – радянським тоталітаризмом.

І ще одне.
Тих, кого в Україні не встигли виморити голодом, розстріляти, вислати у Сибір у 30-х, хто не загинув на війні, це чекало після війни. Це ж відомо! Але – УПА... Армія, яка протиставила себе велетенській репресивній машині. І це тоді, коли сталіну здавалося, що він вже схопив Бога за ноги: система сильна, як ніколи, перемога у війні, створення комуністичних режимів. Ну хто хоч писне проти! Українці вели цю війну десять років. Дивізії НКВД і неабиякий досвід не давали швидкого результату! Це означало – українці не зломлені і краще не гнати їх зараз, як худобу, на забій. Режим змушений був міняти тактику щодо України, широкомасштабних репресій не настало, хоча голод у 1947 все ж зорганізували.

Гість

Отличная работа, очень нужная и очень важная, особенно сейчас, когда предпринимаются попытки возрождения неофашизма на Украине и реабилитации ОУН – УПА.

Гість

Підтримую усіх попередників. Ганьба таким дослідникам, які підміняють саме поняття науки та власне історичної правди - такою очевидною брехнею про визвольні змагання українського народу у ХХ ст. Дуже шкода, що на батьківщині Олекси Тихого і Василя Стуса не знайшлося достойного історика, не фальсифікатора і не брехуна. Гадаю, Вчена рада ДонНУ таки плюнула собі в лице, представивши такого науковця як претендента на високу державну нагороду, тим самим зневілювавши її статус і звання. Сподіваюся, що у Президента України та Державного Комітету вистачить глузду не розглядати цей опус!!!

Валентина Павлюк

Підтримую всі попередні відгуки!!! ГАНЬБА, що такі "роботи" розміщено на сайті Державного комітету нагород поруч із фаховими дослідженнями українських істориків! ДУЖЕ СОРОМНО!!!

Гість

Я не здивуюся, коли ця пропаганда і брехня з'явиться в підручниках історії України!

Гість

Який міністр "освіти", така й освіта!

Гість

Ця довідка немає ніякого стосунку до науки. Яскравий приклад копіювання більшовицької пропаганди.
За таку писанину треба з університету виганяти, а не на премії висувати.