Офіційний веб сайт

Біологічні властивості стовбурових клітин тварин та перспективи їх застосування у ветеринарній медицині

м61

Представлено Національним університетом біоресурсів і природокористування України

Автор: Харкевич Ю.О., к.в.н, Прядченко В.І., к.в.н.

Метою роботи є дослідження біологічних властивостей стовбурових клітин тварин в процесі їх отримання та культивування, а також перспектив їх застосування у ветеринарній медицині, зокрема при ушкодженні суглобового хряща та шкіри тварин.  Авторами встановлено оптимальні умови отримання мезенхімальних стовбурових клітин із кісткового мозку тварин (кролів, котів, собак), підібраний склад культуральних середовищ для їх культивування, що забезпечує високу проліферативну активність, досліджено колонієформуючу здатність мезенхімальних стовбурових клітин тварин, вплив мезенхімальних стовбурових клітин кісткового мозку на перебіг репаративного хондрогенезу в експериментально змодельованому дефекті суглобового хряща тварин (кролів), на перебіг репаративних процесів у шкірі тварин (щурів), досліджено показники імунного статусу тварин-реципієнтів (щурів) при введенні мезенхімальних стовбурових клітин.

Результати досліджень можуть бути реалізовані у наукових установах, які вивчають властивості стовбурових клітин, а також у клінічній ветеринарній практиці при лікуванні тварин з ушкодженням хряща і шкіри, які не піддаються лікуванню традиційними методами.

Кількість публікацій:монографія, 2 методичні рекомендації, 10 статей, 8 тез доповідей. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 7 патентами.

Надіслати коментар

Коментарі

Гість, д.в.н

Прочитавши реферат роботи, склалося позитивне враження щодо наукового рівня виконання досліджень та його напрямку. Вражає об'єм проведеної роботи. Варто відзначити і інноваційність теми. Зі здивуванням для себе відмітив, що дані дослідження проводилися у виші аграрного профілю.
Вважаю, що автори гідні відзнаки, а наукові дослідження у даному напрямі - підтримки зі сторони держави.

Прийма О. Б., к. вет. н

Дослідження стовбурових клітин значно розширять наші знання про те, як цілий організм розвивається лише з одної клітини, і як нові, здорові клітини, вже в дорослому організмі, будуть замінювати пошкодженні. Вивчення властивостей стовбурових клітин, механізмів їх впливу на організм тварин розкриє широкі можливості для майбутнього застосування такої клітинної терапії в лікуванні різних тварин, особливо домашніх улюбленців. Сьогодні в Україні, так як і в цілому світі, дослідження стовбурових клітини, як і багато інших напрямків стрімкого наукового пошуку, звичайно, ставить перед науковцями нові питання, відповіді на які ще давати дуже рано.
Для того, щоб розробити нові методи лікування, науковці повинні детально вивчати фундаментальні властивості стовбурових клітин, дізнатися як стовбурові клітини залишаються неспеціалізованими та відновлюють самі себе протягом багатьох років.
Вважаю, що експериментальна робота, по вивченню біологічних властивостей стовбурових клітин у практиці ветеринарної медицини є надзвичайно актуальною і перспективною темою для розвитку.

Пріцак Віта

Результати експериментальних досліджень, які проведені авторами, підкреслюють потенційну важливістьстовбурових клітин в удосконаленні лікування захворювань тварин, особливо їх вплив на перебіг репаративних процесів у шкірі, суглобах тощо.
Важливим напрямком досліджень є вивчення сигналів в живому організмі, які спонукають популяцію стовбурових клітин до проліферації (розмноження) і при цьому зберігають здатність залишатися неспеціалізованими до тих пір, поки ці клітини не будуть потрібними для відновлення чи ремонту специфічних тканин. Ця інформація є дуже важливою для того, щоб вирощувати велику кількість неспеціалізованих стовбурових клітин для подальших експериментів.

Гість

Після ознайомлення з доним циклом праць створюється враження, що науковці на шляху прогресу та інновацій. Ввтори доказали диференціацію стовбурових клітин у спеціалізовані, тобто пряму можливість застосування СК у клінічній практиці. Достойна робота, а автори заслуговують на отримання премії та високого статусу.

Залишити новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA
Для запобігання від спаму, щоб залишити коментар введіть будь ласка символи,які зображені нижче. Дякуємо за розуміня.