Офіційний веб сайт

Цикл наукових праць “Модуляція секреторного процесу за участі глутаматних транспортерів та рецепторів”

м27

 

 Автор: Касаткіна Л.О., к.б.н., Сівко Р.В., Крупко О.О.

 

Представлений Інститутом біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

Цикл наукових праць складається з  монографії, 15 наукових статей, 4 патентів України.

Мета роботи - з’ясування регуляторних механізмів, пов’язаних з роботою глутаматних транспортерів та пресинаптичних глутаматних рецепторів,що лежать в основі модуляції секреторного процесу (екзоцитозу).

Деталізовано механізми модуляції функціонування високоафінних глутаматних транспортерів, які забезпечують високу лабільність транспортного процесу в залежності від ліпідного оточення білкових молекул, потенціалу плазматичної мембрани, протонного електрохімічного градієнта синаптичних везикул.

Показано, що зниження вмісту мембранного холестеролу пригнічує вивільнення глутамату шляхом екзоцитозу з нервових закінчень та послаблює акумуляцію глутамату в тромбоцитах. Однак за певних станів (інсульт, гіпоксія черепно-мозкова травма) зниження вмісту мембранного холестеролу в нервових закінченнях головного мозку може мати нейропротекторний ефект і може лежати в основі позитивного впливу статинів (препаратів, що ефективно знижують рівень холестеролу, зокрема і в мозку) за цих умов.

Порівняльний аналіз процесу активного транспорту глутамату в тромбоцитах та ізольованих нервових закінченнях головного мозку свідчить про схожість процесу високоафінного Na+-залежного накопичення глутамату в тромбоцитах та ізольованих нервових закінченнях головного мозку, проте у механізмах вивільнення глутамату є суттєві відмінності. Встановлено, що екзоцитоз - єдиний шлях вивільнення глутамату з тромбоцитів.

Кількість публікацій: 46. Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 41 (згідно баз даних Scopus). 

 

 

 

 

Надіслати коментар

Коментарі

no weight loss and breastfeeding

Family and friends could be the best resource in accomplishing your goal.
However, you should always consider to speak with a health professional or perhaps a doctor prior to trying out this diet.
Almost everyone wishes for a set stomach that appears great much more a bathing suit, but not enough people
have the discipline to realize a tiny waistline by taking exercise and proper diet.

hummingbird attracting flowers and plants

Here, you don't have to compromise while using length of the design since
there is enough space available for really large tattoos.
All you must do is to finalize your bird tattoo design and earn a meeting together with your tattoo artist.

Because the rapid flutter of the tiny wings, hummingbirds attract people.

google app store for tablets

What's Going down i'm new to this, I stumbled upon this
I have discovered It positively helpful and it has helped me out loads.
I'm hoping to contribute & aid different users like its helped
me. Good job.

д.б.н. Малишева М.К.

З одного боку надлишкова концентрація глутамату призводить до глутаматної нейротоксичності і загибелі нейронів, з іншого – активація позасинапчних глутаматних рецепторів є фізіологічним процесом, що є необхідною умовою розвитку короткотривалої та довготривалої потенціації. В роботі проведене дослідження функціонування глутаматних рецепторів та високоафінних глутаматних транспортерів – ключових молекул, залучених до глутаматергічної нейропередачі. Авторами роботи проведено диференційний аналіз ролі різних типів глутаматних рецепторів у розвитку відповіді на глутамат та проаналізовано внутрішньоклітинні механізми цієї відповіді.

reputation management

When some one searches for his essential thing, therefore he/she wishess to be
available that in detail, so that thing is maintained over here.

к.б.н. Н.Л.Пастухова

Робота актуальна, оскільки розглядає біохімічні механізми регуляції транспорту основного нейромедіатора збудження в центральній нервовій системі та дає підґрунтя для визначення шляхів розвитку нейропатологій - не останніх з чинників зниження якості та тривалості життя в багатьох країнах світу. Варто зазначити, що у кожного з авторів роботи за базами даних Scopus h-індекс становить близько 3.Це доволі гарний показник для молодих науковців.

д.б.н. Т.О. Борисова

Представлений цикл робіт являє собою комплексне дослідження регуляції транспорту та секреції глутамату. Про високий фаховий рівень роботи свідчать публікації авторів у престижних журналах. Отже, всі представлені результати проходили ретельне рецензування міжнародними експертами у цій галузі.

Залишити новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA
Для запобігання від спаму, щоб залишити коментар введіть будь ласка символи,які зображені нижче. Дякуємо за розуміня.