Офіційний веб сайт

Енергозбереження в будівництві: від наукових розробок до енергозберігаючих конструкцій і технологій

р2

 

Автори:

Шахнова В.М., Фіалко Н.М., Черних Л.Ф., Черненко В.К., Дорошенко В.О., Сухоросов І.М,

Клюс Л.Г., Савенко В.І., Ткачук Б.І., Ступник О.І.

 

Представлена Академією будівництва України.

 

Досліджено закономірності поширення теплової енергії в зовнішніх огороджуючих конструкціях та спорудах в цілому, розроблено інженерно-фізичні методи розрахунків та конструювання енергозберігаючих конструкцій і технологій та впроваджено їх в практику будівництва з метою економії витрат енергоресурсів.

Створено державні норми в галузі будівельної теплофізики з метою заощадження енергетичних ресурсів.

Розроблено та впроваджено технологію виготовлення тришарових зовнішніх стінових панелей на гнучких зв’язках і технологію будівельно-монтажних робіт з використанням ефективних конструкцій і систем для енергозберігаючих житлових будинків, визначено найефективнішу конструкцію зовнішньої стіни з використанням системи навісних вентильованих фасадів

Впроваджено нові прогресивні технології, нормативно-технічна та проектна документація, проекти виконання робіт і технологічні карти. Створено спеціальну сертифіковану за міжнародним стандартом систему управління якістю. Отримано міжнародний сертифікат „Визнання досконалості в Європі”, міжнародну нагороду за успіхом в будівництві „Платинова зірка”,  диплом фіналіста 4-го міжнародного турніру по якості (2008 р.).

Дослідження та розробки впроваджено в будівництві 127 будинків загальною площею близько 3  млн. кв. м. Умовний економічний  ефект для власників квартир складає 301 млн. грн. Будівництво даного типу будинків (енергоекономічних,  захищених  від  холоду, сонячної радіації та спеки) включено в державні програми соціального розвитку України.

 

Результати роботи відображено у понад 270  наукових працях. підтверджено звітами, протоколами випробувань, авторськими свідоцтвами, патентами, актами виконаних робіт. 

Надіслати коментар

Коментарі

Инженер

С работой не знаком, но комментарии авторов говорят сами за себя... На будующее советую вам, тратить больше времени на презенцию своей работы по сути, а не на поиск громких фамилий для отзывов и обливанию грязью своих коллег.

Авторський колектив

Авторський колектив роботи Р-2 щиро дякує Комітет Верховної Ради, Мінрегіонбуд України,профільні науково-дослідні інститути і академії України,Державну податкову адміністрацію України (Управління капітального будівництва),Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, Варненський технічний університет, Ганноверський інститут технологій будівництва , провідну будівельну фірму "Heinz von Heiden" та її фахівців,знайшов час ознайомитись з нашою роботою, дати заувавження, побажання, відгуки.
Дякуємо за розуміння того, що енергетична і екологічна безпека, комфортні умови існування людства, нашої цивілізації і всієї планети - це одне з найголовніших питань сьогодення.
Ми працюємо і будемо працювати в цьому напрямі і закликаємо усіх бажаючих до співпраці, незважаючи на те, що в цьому році шановний Президент Національної Академії Наук Патон Б.Є., та керівництво Комітету і секції будівництва Стогній В.С., Баженов В.А., прийняли рішення про відхилення нашої роботи від участі в конкурсі. Дякуємо за цей урок і будемо працювати та надолужувати недоробки, а головне впроваджувати більш інтенсивно наші наукові напрацювання. Зичимо усім нашим друзям , а ще більше недругам щастя, здоров'я, творчих успіхів на благо України.
З повагою, авторський колектив

admin

Шановні члени авторського колективу!

 Як вам відомо, рішення щодо допущення робіт до участі у конкурсі на здобуття Державних премій України приймається на засіданні пленуму Комітету, шляхом таємного голосування.

Нажаль,  ваша робота не знайшла підтримки у членів Комітету ( з 77 присутніх  на засіданні членів Комітету  за проголосувало тільки 4).

 Прохання проявляти  коректність та повагу до членів Комітету. 

Волга В.С.

Робота представлена Академією будівництва України.

В роботі вирішена основна, надзвичайно актуальна науково-технічна і практична народногосподарська проблема для України - «Енергозбереження в будівництві». Робота виконувалась протягом багатьох останніх років, носить комплексний підхід до вирішення проблеми - від наукових досліджень до розробки нормативної бази і масового впровадження нових енергозберігаючих конструкцій і технологій в будівництві. Актуальність вирішеної проблеми підтверджується такими даними: в Україні щорічно на опалення будинків витрачається 80-85 тн умовного палива, що складає 30-35% від всіх витрат енергоресурсів, що в розрахунку на 1 кв.м опалювальної площі приблизно в 2 рази більше, ніж в розвинутих країнах світу з аналогічним кліматом.
Робота присвячена дослідженню, проектуванню і серійному будівництву «теплих» енергоекономічних житлових будинків серії ІЇЇ-161, освоєних ДБК-3 в м. Києві.
В роботі викладені основи нової наукової теорії локалізації, яка розкриває основні закономірності явищ стабілізації багатовимірних теплових процесів з рахунком складних теплообмінних процесів між підлогою, огороджуючими конструкціями різних типів, включно багатошарові, і повітрям в приміщенні.
Визначені характеристики і особливості різних типів енергоощадних технологій опалення, в тому числі тепло акумуляційного електроопалення, регламентованого ДБН В.2.5-24-2003 «Електрична кабельна система опалення», розробленого НВП «Елітер», інститутами «Київ промелектропроект», КиївЗНДІЕП та ІТТФ HAH України.
Експериментальне підтвердження достовірності розробленої методики теплового режиму приміщень і зовнішніх огороджуючих конструкцій було проведено в автоматизованому кліматичному комплексі КиївЗНДІЕП на фрагменті будинку в три поверхи з лазерним і теплові зорним дослідженням випробуваних конструкцій.
Економічний ефект від впровадження наукових розробок при проектуванні і монтажі тепло акумуляційних систем електроопалювання в дев'яти загальноосвітніх школах Хмельницької області склав 96210 грн. на рік.
Проведений аналіз різних варіантів рішень по витратам теплової енергії в житлових будинках (зовнішні стіни, стики, вікна, чердачні перекриття, тощо) дозволив впровадити нові матеріали, конструкції і технології, які значно підвищили теплотехнічні якості будинку в цілому.
Комплексні роботи, проведені КиївЗДНІЕП, ITT HAH України, КНУБА і ДБК-3 дозволили будувати «теплі» багатоповерхові будинки, в яких отримано високий тепловий експлуатаційний режим приміщень, а по друге - значний економічний ефект: за останні 20 років ДБК-3 збудовано 127 будинків загальною площею близько 3,0 млн. кв.м, зменшення вартості на опалення будинків склало понад 301 млн. грн.
На основі нових розробок тільки в 2008 році збудовано більше 90 тис.кв.м житла за державними соціальними програмами.
Висновок.В представленій роботі на здобуття Державної премії в галузі науки і техніки вирішена надзвичайна актуальна проблема енергозбереження при будівництві масового житла в Україні. Авторами наданий комплексний підхід до вирішення проблеми: науково-дослідні та експериментальні роботи; нормативне забезпечення нових рішень; проектні, конструкторські і технологічні розробки; впровадження нових ефективних рішень в масовому будівництві житлових будинків. Робота виконана на високому якісному рівні, і має велике народногосподарське значення, і , безумовно, автори заслуговують Державну премію України в галузі науки і техніки.

Кандидат технічних наук, с.н.с. Волга В.С.

М.П. Сорока

Міністерство регіонального розвитку та будівництва України за зверненням ВАТ "Домобудівний комбінат № 3" від 15.06.2011 № 15-567 щодо надання відгуку на науково-технічну роботу "Енергозбереження в будівництві - від науково-технічних розробок до енергозберігаючих конструкцій і технологій", висунуту Академією будівництва України на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки за 2011 рік, розглянуло зазначену роботу та повідомляє.
Тематика роботи є дуже актуальною для будівельного комплексу України в умовах сталого загальносвітового підвищення вартості енергоносіїв. Очікуване Україною наближення до європейського простору передбачає прийняття загальноєвропейських підходів до економічного використання наявних енергетичних ресурсів
Особливу цінність робіт придає її прикладний характер, комплексний підхід до створення теплоізоляційної оболонки будинку, а також направленість на забезпечення енергоефективності житлових будинків індустріального домобудування будинків, що забезпечить створення доступного, комфортного та енергозберігаючого житла в Україні.
Виходячи з наведеного Міністерство регіонального розвитку та будівництва України підтримує висування науково-технічної роботи "Енергозбереження в будівництві - від науково-технічних розробок до енергозберігаючих конструкцій і технологій" на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки за 2011 рік.

Перший заступник Міністра М.П. Сорока

Гістьдрузья по бизнесу

Черняк не позорь бизнес

С увахением друзья КиевQyA7W

Танчук С.В.

Первый жилой дом с вентилированым фасадом был введен в експлуатацию еще в 1997 году и я был прорабом на етом доме.А перепробывали и испытали мы множество фасадных систем и материалов. Научное сопровождение было за КиевЗНИЕПом, ИТТФ и КНУБА. Мы признательны и благодарим всех учасников строительства. Впоследствии было сотрудничество с фирмой "Ависта" (INTRSTONE), НИИСК, НИИСП, фирмой "Bosh", с французкими специалистами в рамках программы Tasis, а впоследее время с "Киевпроектом", с Вашей фирмой "СКАНРОК".
Всем большое спасибо.

Танчук С.В. г.Киев

Черняк В.Е.

Когда читаешь этот реферат, вспоминается выражение -"страну Украину никто не отменял". Только в нашей стране авторы могут себе позволить выдавать чьи-то труды за свои ,присваивая запатентованным конструкциям и зарегистрированным торговым маркам собственные названия. То, что авторы безсовестно называют "ТЕРМОФАСАД", как самое свое большое открытие, которое решает проблемы при утеплении панельных домов, на самом деле является запатентованой в Украине системой "СКАНРОК" (www.scanroc.ua),которая производиться в Киеве с 2000 года и которую используют на своих панельных домах ДСК -3,ДСК-4 и ЗЖБК-1 ХК "Киевгорстрой". Кроме того, система "СКАНРОК" разрабатывалась конструкторами компании "СКАНРОК" совместно с сотрудниками из НИИСК, которые также не упомянуты в этом реферате-представлении на соискание Государственной премии в области науки и техники 2011 года. Надеюсь, что у авторов хватит смелости признать свою ошибку, снять свою заявку и извиниться за это "недоразумение". Контактные телефоны компании "СКАНРОК" можно найти на сайте.

С Уважением Генеральный директор "СКАНРОК" Владимир Черняк

Чертков О.Ю

уважаемый г-н Черняк В.Е.
Лучше было бы почерпнуть то полезное, что есть в реферате уважаемых авторов.
В 1998г. наша компания иск"стрэкол" выполнила облицовку фасада материалами под названием "marmaroc", приобретенными у немецкой фирмы, которая в свою очередь являлась владельцем завода в Словакии, недалеко от г.Братиславы. Эта же немецкая компания, в то самое время довольно успешно сотрудничала с ДСК-3 и Киевзниэп, НИИСКОМ (г.Фаренюк) по продвижению этого материала на рынок Украины, назвая всю систему "Термофасад". По-крайней мере, все таможенные процедуры, выполняемые компанией panalpina, в части заключений выполнялись совместно с Киевзниэп и ссылка была на это название. Тогда же, нам была передана вся техническая документация как оригинальная, разработанная в Швеции и доработанная в Германии и Чехословаки, так и переработанная Киевзниэпом для внедрения на Украине, и оригинальный фильм о том, как выполнять работы.
Интересная деталь: когда проводился конкурентный анализ специалистами нашей компании, то поначалу мы вели переговоры с одной маленькой-маленькой компанией из австрийского города Вэльс, которая также ,более 20 лет выпускала аналогичный продукт , только под названием "coloroc". А при посещении нами этого предприятия, его владелец предложил нам приобрести у него этот завод и шведский патент на продукцию. Кстати, он же и рассказал нам о заводе под Братиславой, а также об австрийских разработчиках всех систем подфасадных конструкций, и особенно об одном из них - владельце фирмы fox, что под г.Вена (к сожалению тяжело заболевшим), и с которым у меня много лет были теплые и дружеские отношения.
Кстати сказать: именно он является одним из основных разработчиков и конструктором этой системы, еще в бытность конструктором на австрийской фирме "spidi".
В тоже время, хочу напомнить, что наша компания многократно приобретала и у Вашей компании материалы под названием "СКАНРОК", которые были достаточно высокого качества и ничем не отличались от их аналогов, которые мы раньше приобретали за рубежом. Ваша подфасадная система действительно несколько отличается от оригинальной (больше из-за нашей бедности), однако принципиально – это тоже самое: так как форма камня и его пазов не меняется уже лет 30.
Надеюсь, эта информация будет для Вас полезной, а авторов избавит от необходимости признавать те ошибки, которые они не совершали, т.к. система "Термофасад" действительно появилась раньше 2000г (разве что авторам по всей видимости не понадобился патент).
С уважением к Вам и к авторам.
О Чертков, директор иск «СТРЭКОЛ»

Танчук С.В.

Первый жилой дом с вентилированым фасадом был введен в експлуатацию еще в 1997 году и я был прорабом на етом доме.А перепробывали и испытали мы множество фасадных систем и материалов. Научное сопровождение было за КиевЗНИЕПом, ИТТФ и КНУБА. Мы признательны и благодарим всех учасников строительства. Впоследствии было сотрудничество с фирмой "Ависта" (INTRSTONE), НИИСК, НИИСП, фирмой "Bosh", с французкими специалистами в рамках программы Tasis, а впоследее время с "Киевпроектом", с Вашей фирмой "СКАНРОК".
Всем большое спасибо.

Танчук С.В. г.Киев

Коренюк М.А.

Віримо в колектив, підтримуємо, бажаємо успіху. Впевнені, що всі вчені, Комітет і Президент НАНУ шановний Борис Євгенович підтримують саме цю роботу.

З повагою,

Директор архітектурно-конструкторського
підприємства "Єфект-сервіс", к.т.н., Коренюк М.А.

Ступник М.Г.

Підтримую роботу, зичу успіху колективам і авторам цієї велетенської праці.

Заст.проректора по учбово-виховній роботі Полтавського
Аграрно-економічного коледжу.
Ступник М.Г.

Скоробогатов Ю. Б.

Колектив Державного малого науково-виробничого підприємства "КОЛО", який добре знайомий як авторами проекту, так із самою роботою, вважає, що в умовах дефіциту енергоресурсів впровадження енергозберігаючих технологій із застосуванням наукових розробок являє собою великий крок в галузі будівельного виробництва. Ці рішення відповідають кращим світовим аналогам і обґрунтовані в практичній діяльності. Підтримуємо колектив проекту в отриманні Державної премії в галузі науки та техніки.

Генеральний директор
ДМНВП "КОЛО", Ю. Б. Скоробогатов

Андрей Калмыков

Высокий научно-технический уровень работы не вызывает сомнения. Она широко известна и внедрена. Полезна в первую очередь для Украины и для екологии всей планеты.

Хенкель-Баутехник (Украина), г.Киев
Андрей Калмыков

Терещенко М.К.

Дуже потрібна робота. Заслуговує на визнання і підтримку.

Кандидат філософських наук, доцент
Терещенко М.К., м.Київ

Архипенко В. А.

Особисто знайомий з колективом авторів, знаю їх наполегливу, нелегку та відповідальну працю. Всі рішення, які застосовані в роботі, орієнтовані на сучасні будівельні матеріали, що мають високі експлуатаційні якості. Застосування нових напрямків і методів будівельної теплофізики дозволило створити і впровадити нові конструктивні рішення, які відповідають найкращим світовим аналогам. Спеціалізовані методики теплофізичного розрахунку визначають оптимальні параметри огороджуючих багатошарових конструкцій.
Результати даної роботи мають значний економічний ефект і гідні для здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки.

Інженер технічного нагляду
за будівництвом об'єктів
архітектури І категорії
управління капітального будівництва
ДПА України, В. А. Архипенко

Кияниця О. А.

Колектив Укравління капітального будівництва ДПС України вже багато років співпрацює з фахівцями кафедри "Технології будівельного виробництва" КНУБА і відмічає їх високий професійних рівень.
В умовах дефіциту енергоресурсів енергозберігаючі технології із застосуванням наукових впроваджень набувають все більше актуальності. Результатом багаторічної праці ПАТ "КиївЗНІЕВ", ВАТ ДБК-3 і кафедри "Технології будівельного виробництва" КНУБА стало впровадження нових тришарових панелей і вентильованих огороджуючих конструкцій при будівництві будинків серії 111-161, яке призвело до значної економії паливних ресурсів. Результати проведеної роботи мають значний економічний результат.
Вважаю, що робота є вагомим внеском у розвиток вітчизняної науки і її доцільно підтримати в Комітеті з Державних премій України у галузі науки і техніки.

Начальник управління капітального будівництва
Державної податкової адміністрації України
О. А. Кияниця

Глоба Є.

Робота дуже актуальна, є великий позитивний економічний та екологічний ефект для суспільства.Так тримати.

Глоба Е. інженер, м.Харків

Баглай Ю.А.

Робота хороша.Підтримую.
НДІБВ, Баглай Ю.А., м.Київ

Ясева А.М.

Робота світового рівня, як теоретично так і по впровадженню. Підтримую.
Ясева А.М. НДІБВ, м.Київ

Ясева А.М.

Робота світового рівня, як теоретично так і по впровадженню. Підтримую.
Ясева А.М. НДІБВ, м.Київ

Кравець М.Г.

Робота Р-2 виконана на високому науково-технічному рівні, актуальна, має великий позитивний економічний ефект.Підтримую.

Кравець М.Г., ГАП АТ "Київпроект"

Яремчишин Олесь

Робота має позитивне значення для розвитку суспільства.Покращує умови проживання людей, зберігає паливно енергетичні ресурси, позитивно впливає на екологію.Роботу підтримую.

Яремчишин Олесь м.Київ

Пригода Л.М.

Беззаперечно підтримую цю наукову роботу, вважаю її актуальною з огляду на сьогодення і з думкою про майбутнє. Економічний ефект від енергозберігаючих технологій заслуговує на особливу повагу.
Висловлюю шану та подяку авторам та бажаю їм натхнення, вони безумовно заслуговують здобуття Державної премії України

Співробітниця ВАТ "ДБК-3", Пригода Л.М.

Кузнєцов А. В.

Робота мені сподобалася, тому що присвячена системі використання нових ефективних конструктивних рішень та відповідних технологій їх виконання. І маю надію, що при експлуатації таких будинків (а я живу в такому будинку) енергозатрати будуть менші, ніж в традиційних. Саме це вплине на зменшення витрат на проживання в будинках такого типу. Тому вважаю, що ця робота авторського колективу цікава для пересічного громадянина і заслуговує отримання Державної премії України в галузі науки і техніки.

Житель м. Києва, вул. Освіти, 3а, кв. 76
А. В. Кузнєцов

Тугай Б. М.

В результаті ознайомлення з роботою на конференції в березні 2011 р. в КНУБА (м. Київ), дійшов до висновку, що розроблені рішення, в першу чергу, доцільно використовувати для житлових будинків. Завдяки системі нових енергоефективних конструктивних рішень і технологій при зведенні стін, перекриттів, фасадів, тощо, в тому числі при проектуванні, можна досягти відчутного зменшення енерговитрат при експлуатації будинків. Вважаю, що робота авторського колективу вагома та заслуговує отримання Державної премії України в галузі науки і техніки.

Директор МПП "Тугай", Б. М. Тугай
Івано-Франківська обл.,м. Тлумач, вул. І. Франка, 4а

Терещенко М.К

Робота виконана на високому науково-технічному рівні. Актуальна, має широке впровадження,і заслуговує на державну премію України.
Кандидат філософських наук, доцент Терешенко М.К
с.Пінчуки Київська обл.

Черопіта Р. І.

Керівництво компанії ТОВ "Будінвестпроект", яка неодноразово користувалася технологіями розробленими колективом роботи "Енергозбереження в будівництві: від наукових розробок до енергозберігаючих конструкцій і технологій", підтримує цей проект на здобуття Державної премії в галузі науки і техніки. На думку колективу компанії, використання даної технології дозволить ефективно вирішувати проблемне питання щодо оптимізації витрат енергоресурсів в процесі експлуатації будівель та споруд житлового комплексу України, що в свою чергу дозволить покращити екологічний стан в містах та в Державі в цілому.

Головний інженер
ТОВ "Будінвестпроект"
Р. І. Черопіта

Жорін В. В.

Фірма "Т.М.М."-ТОВ, яка в своїй будівельній та проектній роботі використовує і в подальшому планує користуватися сучасними енергозберігаючими технологіями, які розробив колектив проекту "Енергозбереження в будівництві: від наукових розробок до енергозберігаючих конструкцій і технологій", вважає, що дана робота заслуговує на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки. Дана робота на даний час є досить актуальною, оскільки дозволяє вирішити цілий комплекс енергозберігаючих проблем на державному рівні.

Директор інжинірингового центру
Фірми "Т.М.М."-ТОВ, В. В. Жорін

Свердлов С. П.

Від імені ТОВ "Будреконструкція-1", керівництво компанії, яка займається проектуванням, будівництвом та реконструкціями будинків різного призначення, підтримуємо колектив проекту "Енергозбереження в будівництві: від наукових розробок до енергозберігаючих конструкцій і технологій" на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки. Просимо комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки прийняти до уваги думку колективу нашої компанії.

Заступник генерального директора з маркетингу
ТОВ "Будреконструкція-1", С. П. Свердлов