Офіційний веб сайт

Інноваційні технології підвищення врожайності та якості продукції рослинництва в умовах змін клімату

м44

Автори: Авраменко С.В., к.с.-г.н., Солонечний П.М., к.с.-г.н.

Представлена Інститутом рослинництва ім. В. Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України

Авторами створено технології для підвищення та стабілізації врожайності основних зернових культур – пшениці м’якої озимої, пшениці м’якої ярої, пшениці твердої ярої, тритикале озимого, тритикале ярого, жита озимого та ячменю ярого при вирощуванні в умовах змін клімату для господарств з різним рівнем ресурсного забезпечення. Теоретично узагальнено та вирішено наукове завдання з встановлення селекційно-генетичних особливостей та створення різноманіття різновиднісних форм як вихідного матеріалу для селекції ячменю. Розроблено моделі технології, які дозволяють знизити ризик пересіву озимих зернових, висіяних в екстремально пізні строки, та стабілізувати виробництво зернової продукції у депресивних сільськогосподарських регіонах. В результаті врожайність зернових культур зросла в середньому на 17-38%, а рентабельність виробництва – на 20-35% порівняно з традиційними технологіями вирощування. Запропоновано технології вирощування озимих та ярих зернових культур в умовах значних відхилень погоди від середніх багаторічних показників. Результати циклу мають високу науково-практичну цінність і відповідають сучасним потребам наукового забезпечення агропромислового виробництва України.

Кількість публікацій: 172, у т. ч.: довідник, навчальний посібник, наукове видання, 12 методичних рекомендацій, 119 статей, 30 тез доповідей, отримано 8 патентів.

Надіслати коментар

Коментарі

ФГ "Київська Русь"

Работа действительно ёмкая, интересная и практическая. Некоторые её аспекты начали применять в своём хозяйстве, - результатами довольны. Хотелось бы, чтобы таких людей как авторы даной работы не только награждали на высоком государственном уровне, но и давали руководящие должности в министерстве аграрной политики.

Магомедсаидов М. Г.

Поддерживаю. Работа выполена на высоком научном уровне и имеет практическую ценность для сельского хозяйства.
Магомедсаидов Муталим Гамзатович, ФХ "Відродження" Харьковская обл.

ГістьХадижат

ГДЕ ТЫ НАХОДИШЬСЯ. ПОЧЕМУ НЕ ОТВЕЧАЕШЬ?О ЧЕМ ДУМАЕШЬ?все время Катюша берет трубку тебе не передают что ли?ОТВЕТЬ. КЪАТУНКЕ ЗАЧЕМ НЕ ОТВЕЧАЕШЬ?

Череда Г. І., дорадча служба

Я вважаю, що представлена на конкурс робота має дуже важливе наукове та виробниче значення, тому що у ній наводяться конкретні приклади успішного вирішення глобальної проблеми сьогодення - підвищення врожайності та якості сільськогосподарських культур в умовах змін клімату. Впровадження розроблених наукових підходів у виробництво дасть змогу істотно підвищити рентабельність аграрного комплексу в цілому та створить засади для зміцнення продовольчої безпеки країни.
Череда Г. І., директор Харківської сільськогосподарської дорадчої служби.

Залишити новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA
Для запобігання від спаму, щоб залишити коментар введіть будь ласка символи,які зображені нижче. Дякуємо за розуміня.