Офіційний веб сайт

Комплекс методів та заходів забезпечення безпечної експлуатації та ефективності АЕС України

р5

Представлено Інститутом проблем безпеки атомних електростанцій НАН України.

АвториСкалозубов В.І., Комаров Ю.О., Білей Д.В., Ващенко В.М., Габлая Т.В., Драган Г.С., Колиханов В.М., Мазуренко А.С., Носовський А.В., Щербін В.М.

В роботі вирішено важливу науково-технічну проблему з розробки і впровадження методів та засобів підвищення безпеки та ефективності експлуатації АЕС. У напрямку підвищення безпеки: програма підвищення рівня безпеки і забезпечення радіаційного захисту; науково-технічні основи і методичне забезпечення щодо управління позапроектними аваріями; метод оперативної діагностики термоакустичної нестійкості у реакторних установках; методи та засоби кваліфікації теплотехнічного обладнання енергоблоків АЕС.

У напрямку підвищення ефективності виробництва:  оптимізація критичних шляхів планових ремонтів енергоблоків АЕС;  оптимізація планування технічного обслуговування та випробувань обладнання систем, важливих для безпеки; оптимізація контролю металу трубопроводів та обладнання в період ремонту;  методи реалізації концепції переходу на ремонт за технічним станом; методичні основи технічних обґрунтувань щодо продовження експлуатації обладнання та трубопроводів.

На базі результатів дослідження розроблено і впроваджено низку нормативних (Державні і галузеві нормативні документи) та експлуатаційних (стандарти підприємства, регламенти експлуатації, технічні рішення) документів.

Про світовий рівень свідчать переваги та унікальність розроблених методів оптимізації та підвищення надійності експлуатації, ремонту, контролю та випробувань у порівнянні з найкращими відомими вітчизняними та закордонними аналогами. Сумарний розрахунковий максимального очікуваний середньорічний економічний ефект складе 527 млн. грн.

Кількість  публікацій:  10 монографій,  130 статей.

 

Громадське обговорення роботи  відбулося на засіданні вченої ради Інституту технічної теплофізики НАН України 25 вересня 2014 року о 10 годині за адресою: вул.Желябова, 2а, м. Київ, 03057.   Матеріали громадського обговорення знаходяться в Секретаріаті Комітету.