Офіційний веб сайт

Комплексна розробка і організація нових промислових виробництв сучасного покоління автобусів і тролейбусів

р42

Автори:

Крайник Л.В., Волошанський А.В., Свинарчук О.В., Кононенко І.В., Бутко В.І.,

Папашев О.Х., Дегтяренко П.Г., Ламбуцький М.М., Швидкий В.П., Митник Я.Ф.

 

Представлена ВАТ "Український інститут автобусо-тролейбусобудування" (ВАТ "Укравтобуспром").

 

Метою роботи є  створення модельного ряду автобусів і тролейбусів нового покоління: всіх 5 класів мікроавтобусів і автобусів, а також  2 класів уніфікованих тролейбусів, виробництво яких на Україні було відсутнє.

Вперше в СНД на базі розвитку наукової і проектної школи  і реалізації новітніх методів досліджень і проектування в 3D – просторі, комп’ютерного розрахунку кузовів і компонентів методом кінцевих елементів, параметричної оптимізації силового приводу, гальм, підвіски, кермового управління створено модельний ряд автобусів і тролейбусів нового покоління, що відповідають нормативній базі і технічному рівню ЄС.

Організовано 7 нових виробництв, що дозволило забезпечити близько 85% потреб внутрішнього ринку і нарощувати експорт в більш ніж 10 зарубіжних країн. Розвиток бази підготовки виробництва з переходом на новітні кузовні технології дозволили поставити на промислове виробництво на 5 заводах (Черкаси, Луцьк, Бориспіль, Чернігів, Іллічівськ, Дніпропетровськ) 16 базових нових моделей автобусів і 3 моделей тролейбусів, на які отримано 19 патентів (в т.ч. на промислові зразки).

Створена вітчизняна випробувально-сертифікаційна база (автополігон) та відповідна нормативна база.

За результатами роботи опубліковано1 монографія і понад 80 статей.  Захищено 1 докторська і 3 кандидатські дисертації.