Офіційний веб сайт

Матеріали і технології конструкцій сучасної авіаційної техніки

р28

Представлено Фізико-механічним інститутом імені Г.В. Карпенка НАН України.

 

Автори: Осташ О.П., Федірко В.М., Учанін В.М., Коцюба О.А., Нечипоренко О.Ю., Ющенко К.А., Лабур Т.М., Бичков А.С.

 

Метою роботи є забезпечення подовженого ресурсу літаків шляхом створення нових конструкційних матеріалів, а також технологій їх з’єднання, оброблення та мінімізації впливу експлуатаційної деградації і пошкодження матеріалів. Авторами на основі теоретичних досліджень і експериментів обґрунтовано способи продовження терміну надійної і безпечної експлуатації літаків.

Сформовано базові концептуальні засади для експлуатації авіаційної техніки на основі сучасного принципу допустимості пошкоджень.

Створено наукові основи технологій виробництва, з’єднання і оброблення нових авіаційних матеріалів. Впроваджено конструкційні матеріали,технологічні інструкції, регламенти і засоби вихрострумового контролю стану матеріалів і елементів конструкцій.

Результати розробок реалізовано на ДП «АНТОНОВ», авіаремонтних заводах та підприємствах інших галузей промисловості України. Окремі розробки авторів не мають аналогів або перевищують кращі зарубіжні аналоги.

Отримані  результати лягли в основу обґрунтування продовження терміну експлуатації літаків «Ан» в середньому у 1,5 рази, що дало порівняльний економічний ефект 2016,97 млн. USD, а прямий – 184,30 млн. USD.

 

Кількість публікацій: 8 монографій, 255 статей (56 – у зарубіжних виданнях). Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 547 (згідно з базою даних Scopus), h-індекc = 21 та 1948 (згідно з базою даних Google Scholar), h-індекс = 43. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 24 патентами України та патентом США. За даною тематикою захищено 6 докторських та 12 кандидатських дисертації.

Надіслати коментар

Коментарі

Залишити новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA
Для запобігання від спаму, щоб залишити коментар введіть будь ласка символи,які зображені нижче. Дякуємо за розуміня.