Офіційний веб сайт

Новітні медичні технології діагностики, прогнозування перебігу та ефективності лікування хвороб людини

р4

 Автори:

Арбузова С.Б.,  Думанський Ю.В.,  Ігнатенко Г.А., Казаков В.М.,  Синяченко О.В., Файнерман В.Б., Семикоз Н.Г.

 

Представлена  Донецьким національним медичним університетом імені М.Горького.

 

Створено основи термодинамічної й кінетичної теорії адсорбційних та нерозчинених моношарів сурфактантів і поверхнево-неактивних речовин на рідинних межах розподілу фаз біологічних рідин людей задля використання в клінічній практиці, а фізико-хімічні адсорбційно-реологічні та генетичні методи дослідження здійснено у експериментальних тварин, здорових людей і хворих з різноманітною патологією. Запропоновану нову теорію саморегуляції конформаційного складу адсорбційних шарів біологічних рідин людей перевірено в умовах мікрогравітації Європейською Космічною Агенцією (STS-107 FlightMission).

Розроблено гідродинамічні основи і конструкції комп’ютерних тензіометрів (“MPT1-Lauda”, “MPT2-Lauda”, “FAST”, “ВРА1S-Sinterface”, “РАТ1М-Sinterface”, “РАТ2Р-Sinterface”, “ADSA-Toronto”, “PAT-Sintech”), які серійно виготовляють всесвітньо відомі приладобудівні компанії Німеччини, Канади, Італії. Апарат “FAST” використовувався у рамках програми Європейської Космічної Агенції (ESA) під час польоту космічного корабля Шаттл (STS-95 FlightMission).

Розроблено високоінформативні скринінгові критерії, що дозволяють надійно проводити диференційну діагностику захворювань, своєчасно визначати особливості їх окремих прихованих ознак, прогнозувати подальший перебіг хвороб та ефективність лікувально-профілактичних заходів. Обстежено понад 40000 людей, а запропоновані методи дослідження крові, сечі, експіратів, синовію, ротового, спинномозкового й амніотичного ліквору, жовчі та шлункового соку впроваждено в практику наукових і лікувальних закладів України й за кордоном.

Результати досліджень викладено у 461 публікації, в т.ч. в 56 монографіях (32 за кордоном), 453 статтях у реферованих журналах (в т.ч. 282 зарубіжних). Роботи авторів процитовано в більш ніж 300 наукових журналах. За даною тематикою захищено 11 докторських і 59 кандидатських дисертацій.

Громадське обговорення робти відбулося на засіданні Вченої ради Одеського національного медичного університету 31 серпня 2012 року о 10 годині за адресою:м.Одеса, Валіховський провулок, 2. ауд. 1.

Матеріали обговорення знаходяться в Секретаріаті Комітету.

Громадське обговорення роботи відбудеться на засіданні Ввченої ради Одеського національного медичного  університету 31 серпня 2012 року о 10 годині за адресою: м. Одеса,  Валіховський провулок, 2, ауд.1.