Офіційний веб сайт

Обґрунтування методології оцінки типів конституції коней різних порід

р3

Представлено Луганським національним аграрним університетом.

Автор: Волгіна Н.В.

За рахунок здійснення селекційно-племінних заходів, які базуються на загальнобіологічних та породних особливостях коней вдосконалено племінні та продуктивні якості рисистих, ваговозних та верхових порід коней.

Проведено системний аналіз даних використання в селекційно-племінній роботі результатів оцінки коней за типом конституції. Проведено оцінку типу конституції коней з використанням різних методичних прийомів. Доведено переважний вплив міцності типу конституції на роботоздатність коней російської рисистої, новоолександрівської ваговозної, чистокровної та української верхових порід. Обґрунтовано межі основних селекційних ознак коней різного напряму робочої продуктивності залежно від міцності типу конституції. Визначено конституціональні особливості екстер’єру та інтер’єру коней різних порід з урахуванням їх статевої, лінійної належності та ступеня спорідненості батьків. Узагальнення отриманих в результаті досліджень даних дало змогу розробити нові положення методології оцінки типів конституції коней, яка включає визначення терміну конституція коней, спосіб оцінки міцності конституції, класифікацію типів конституції і  сприяє виділенню коней, що відрізняються найбільш високою роботоздатністю.

 Кількість публікацій: 2 навчальні посібники, 56 статей, патент на корисну модель.

Надіслати коментар

Коментарі

Бондаренко О.В.

Цінність даної роботи полягає саме у вивчені та науковому обґрунтуванні методології оцінки типу конституції на основі визначення екстер’єрних, інтер’єрних та морфологічних показників розвитку організму коней для реалізації високої роботоздатності під впливом генотипічних факторів та факторів зовнішнього середовища.
Результати даної роботи розкривають питання прогнозування майбутьної продуктивності коней різних напрямів використання та дають можливість для розробки нових методів передбачення роботоздатності у найбільш складних для цього напрямах, а саме спортивні випробування.
Тому вважаю що саме дана робота заслуговує на присвоєння Державної премії України в області науки і техніки.

Провідний науковий співробітник інституту розведення і генетики тварин НААН України, кандидат с.-г. наук Бондаренко О.В.

Залишити новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA
Для запобігання від спаму, щоб залишити коментар введіть будь ласка символи,які зображені нижче. Дякуємо за розуміня.