Офіційний веб сайт

Оцінка, прогнозування та оптимізація стану водних екосистем України

р31

Представлено Українським гідрометеорологічним інститутом ДСНС України та НАН України

 

Автори: Осадчий В.І., Набиванець Ю.Б., Протасов О.О., Линник П.М., Щербак В.І., Никифорович Є.І., Корнілович Б.Ю.

 

Авторами обґрунтовано нові прогресивні принципи та методи і реалізують сучасні технології оцінювання, прогнозування та оптимізації стану водних екосистем України.

Створено хіміко-аналітичну та експериментальну бази для оцінки якості поверхневих вод і водних екосистем та здійснено системні гідрохімічні дослідження, у т.ч. термодинамічне моделювання хімічного складу поверхневих вод, аналіз джерел надходження, співіснуючих форм елементів і процесів самоочищення водних екосистем.

Розроблено концепцію буферної ємності водних екосистем за рахунок потужних фізико-хімічних, гідрологічних і біологічних процесів у водному середовищі, яка є основою для розробки ефективних підходів до відновлення стану поверхневих вод України.

Виконано комплексні регіонально-басейнові гідрохімічні і гідроекологічні дослідження, у т.ч. районування, дослідження на експериментальних водозборах; компонентного складу розчинених органічних речовин у поверхневих водах, створення баз даних щодо формування стану водних об’єктів держави.

Розроблено принципи та методологічні засади оцінки і контролю біотичних процесів у водних екосистемах в градієнті антропогенної залежності – від водних об’єктів природно-заповідного фонду, антропогенно порушених водойм і водотоків до техноекосистем; створено принципово нові наукові засади і системи гідробіологічного та гідроекологічного моніторингу техноекосистем.

Створено та впроваджено інформаційно-аналітичну систему "Хімічний склад та якість поверхневих вод України", web-базовану екологічну базу даних міжнародного басейну Дніпра.

 

Кількість публікацій: 49 монографій (1 – закордонна), 829 статей (204 – у зарубіжних виданнях). Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 743 (згідно з базою даних Scopus), h-індекc = 10 та 2338 (згідно з базою даних Google Scholar), h-індекс = 14. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 2 патентами України. За даною тематикою захищено 2 докторських та 28 кандидатських дисертації.

 

Надіслати коментар

Коментарі

Залишити новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA
Для запобігання від спаму, щоб залишити коментар введіть будь ласка символи,які зображені нижче. Дякуємо за розуміня.