Офіційний веб сайт

Розробка наукових основ і створення багатофункціональних радіоелектронних систем, впровадження їх у сучасних авіаційних та навчально-тренувальних комплексах з метою підвищення безпеки польотів

р34

Автори:

Гученко М.І., Зубков А.М., Кісельов В.К., Ковальов Є.Д., Матюха В.М.,

Моцарь А.І.,  Моцар П.І., Рудик В.І., Удовенко В.О., Хлопов Г.І.

 

ПредставленаІнститутом радіофізики та електроніки ім. О.Я Усикова НАН України.

 

Метою роботи є розробка наукових основ і створення багатофункціональних радіоелектронних систем сучасних авіаційних та навчально-тренувальних комплексів з метою підвищення безпеки польотів.

Розроблено принципи побудови багатофункціональних радіоелектронних комплексів імітації польоту літального апарата, включаючи особливі та критичні режими, нелінійні нестаціонарні математичні моделі динаміки польоту літального апарата на основі модифікованого методу дискретних вихорів та суттєво нелінійні моделі сенсорно-моторної поведінки пілота,  принципи побудови та зразки інформаційного каналу на основі РЛС у короткохвильовій частині міліметрового діапазону для забезпечення всепогодності польотів на малих висотах.

Розроблено елементну базу, приймально-передавальні пристрої та твердотільні когерентні РЛС для натурних досліджень методів селекції і розпізнавання рухомих і нерухомих об'єктів.

 Створено, впроваджено в серійне виробництво, прийнято для постачання Збройних Сил України та впроваджено в процес підготовки льотного складу багатофункціональний радіоелектронний комплекс сучасного вертольота для моделювання польоту та розробки рекомендацій льотному складу.

Основні результати опубліковано в 3 монографіях, 129 статтях (в т.ч. 56 - базі даних SCOPUS). Отримано  42 патенти (1 патент США, 1 патент Казахстану).

Офіційне громадське обговорення роботи відбудеться 28 липня 2010 року о 10 годині в приміщенні інституту авіації та протиповітряної оборони Національного університету оборони України за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 28 (ауд. 242, навчальний корпус 2). Довідки за тел. 271-05-94.