Офіційний веб сайт

Розробка теорії, методів розрахунку і технології створення гумотросових канатів шахтних підйомних установок нового покоління

М58

 

Автор: Колосов Д.Л., к.т.н.

 

Представлена Національним  гірничим  університетом

 

 Автором розроблено математичні моделі напружено-деформованого стану гнучкої композитної тягово-несучої системи з розподіленими параметрами, якою є плоский гумотросовий канат шахтної підйомної установки при його навантаженні в реальних умовах гірничо-видобувного виробництва.

Розроблено  аналітичні та чисельні методи дослідження вказаних моделей, що дозволило встановити закономірності перерозподілу напружень між елементами конструкції тягово-несучої системи з урахуванням  її  конструкційних та фізичних параметрів та умов взаємодії цієї системи з вантажем та іншими елементами підйомної машини.

Виконані дослідження дозволили обґрунтувати основні конструкційні параметри зазначених композитних виробів, що забезпечують значне підвищення їх надійності та довговічності у порівнянні з існуючими сталевими канатами.

За результатами роботи в 2009 році на ВАТ “Криворізький залізорудний комбінат” впроваджено проект нової ліфтової установки з гумотросовими тяговими канатами у баштовому копрі шахти “Гвардійська-2”.

Аналогів гумотросових підйомних та тягових канатів шахтних підйомних установок в світі немає.

 

Кількість публікацій:  57  наукових  публікацій, в т.ч.  39 статей, 18 тез доповідей, 6 патентів.