Офіційний веб сайт

Сучасні прилади та технологіїї ультразвукової медичної діагностики

р23

 

Автори:

Баранник Є.О., Бойченко Ю.П., Волохов Ю.В.,Колобков О.В., Лінська Г.В., Лінський І.В., Литвиненко С.В.,  Марусенко А.І., Пупченко В.І.

 

Представлена ПАТ "АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань" Державного космічного агентства України

 

В роботі вирішено проблему створення сучасних медичних ультразвукових діагностичних приладів, що здатні замістити техніку закордонного виробництва, знизити її ціну на внутрішньому ринку та конкурувати на зовнішньому з продукцією провідних світових виробників.

Розроблено наукові засади та методологію дослідження ефектів взаємодії ультразвуку з біологічними об’єктами, що дозволило встановити низку принципово нових закономірностей формування ультразвукового відгуку та розробити на цій основі нові технології ультразвукової медичної діагностики.

Розроблено і впроваджено повний комплект технічної документації для серійного випуску вітчизняних ультразвукових діагностичних комплексів різного класу, які за своїми діагностичними можливостями та наукоємністю відповідають найвищому світовому рівню.

 

Про світовий рівень розроблених приладів і технологій свідчить у часть у найпрестижніших міжнародних спеціалізованих виставках та обсяги експорту за кордон - у Росію, Литву, іран, Білорусь, Японію та КНР, куди експортовано 24 прилади на суму понад $300 тис. і 12 млн. рублів. Додатково у КНР, де налагоджене збирання приладів на базі ULTIMA, у 2007-2011рр.  експортовано 1060 машинокомплектів на суму $6,53 млн."

Медичним закладам України за 2004-2011рр. передано 520 приладів на суму 113,4 млн. грн.

 

 Наукові результати роботи доповідалися на міжнародних наукових форумах,  відображено в 40 публікаціях, серед яких 17 – у провідних фахових виданнях. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 2 авторськими свідоцтвами та 9 патентами. За даною тематикою захищено докторська  та 2 кандидатських дисертації