Номер роботи - M 9 ДОПУЩЕНА ДО УЧАСТІ
Представлено Інститутом загальної енергетики Національної академії наук України.
Автори:
1. БОСАК Андрій Васильович – доктор філософії, молодший науковий співробітник Інституту загальної енергетики НАН України;
2. МАТУШКІН Дмитро Сергійович – доктор філософії, молодший науковий співробітник Інституту загальної енергетики НАН України.
Автори запропонували та оцінили моделі прогнозування на основі методів статистичного аналізу, машинного навчання та ансамблевого підходу. Розроблено алгоритми інтелектуального керування зарядними станціями, які дозволяють зменшити вплив варіативності генерації на стабільність енергетичної мережі та оптимізувати процес заряджання електротранспорту.
Вперше розроблено методику експертної системи пріоритетності заряджання на основі нечіткої логіки, що дозволяє оптимізувати процес керування зарядними станціями в умовах обмеженого електропостачання. Розроблено імітаційну модель і проведено моделювання процесу керованої зарядки електротранспорту в умовах обмеженого електропостачання. Розроблено механізм урахування змінних метеорологічних умов та сезонних коливань при прогнозуванні генерації сонячної енергії, що дозволяє адаптувати стратегії керування зарядними станціями електротранспорту до динамічних змін доступної потужності сонячної генерації, підвищуючи точність розподілу енергетичних ресурсів в мікромережах з урахуванням зовнішніх факторів.
Розроблена система є конкурентоспроможною, оскільки поєднує високу точність прогнозування, адаптивне керування зарядними станціями та ефективне використання ресурсів мікромереж.
Результати досліджень можуть мати широке практичне застосування для операторів мікромереж, зарядних станцій електротранспорту, підприємств, які використовують локальну генерацію.
Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років
А.БОСАК: Web of Science – 0/0, Scopus – 36/3, Google Scholar – 49/3.
Д.МАТУШКІН: Web of Science – 0/0, Scopus – 18/1, Google Scholar – 34/3
Кількість публікацій: 5 статей в журналах, включених до категорії «А» (у т.ч. 2 – у зарубіжних виданнях) та 5 статей у журналах, включених до категорії «Б», 8 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 0/0, Scopus 54/3, Google Scholar 83/4.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар