Ви є тут

Цифрові інновації як рушійна сила конкурентоспроможності бізнесу


Номер роботи - M 24 НАГОРОДЖЕНА

Представлено Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського

Автори:
1. ЯКОВЕНКО Ярослава Юріївна – PhD з економіки, доцентка кафедри економіки Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського;
2. БІЛИК Марина Юріївна – кандидат економічних наук, доцентка кафедри бізнес адміністрування, маркетингу і туризму Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського;
3. ОЛІЙНИК Євгенія Валеріївна – кандидат економічних наук, доцентка кафедри обліку і фінансів Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського.

Роботу присвячено процесам забезпечення цифрового інноваційного розвитку бізнесу в контексті забезпечення конкурентоспроможності. Це безпосередньо сприятиме підвищенню ефективності функціонування бізнес-структур в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови.

Наукова новизна одержаних результатів полягає в розробці комплексу теоретичних і науково-методичних положень щодо інноваційного розвитку бізнес-структур із врахуванням сучасних трендів цифровізації як каталізатору інноваційно-технологічних перетворень.

Особливо важливим постає питання ефективної організації ланцюгів постачання для підтримки економічної стабільності і обороноздатності країни під час війни і повоєнний період. У дослідженні застосовано квалітативну модель забезпечення цифрової трансформації бізнес-структур на основі методу PLS-SEM для аналізу причинно-наслідкових зв’язків з урахуванням прихованих змінних. Застосування цієї моделі в оборонних підприємствах дозволить виявити потенційні вузькі місця в ланцюжках поставок та забезпечити своєчасне постачання критично важливої продукції. Крім того, у рамках дослідження були розроблені сценарії подальшого розвитку цифрового середовища функціонування. Це дозволить оборонним підприємствам визначити пріоритетні напрямки інвестицій у цифрові технології та оптимізувати використання наявних ресурсів.

Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років

ЯКОВЕНКО Ярослава: Web of Science 8/2, Scopus – 73/4, Google Scholar – 365/11

БІЛИК Марина: Web of Science 3/1, Scopus – 43/3, Google Scholar – 101/7

ОЛІЙНИК Євгенія: Scopus – 5/1, Google Scholar – 76/6

Кількість публікацій: 9 колективних монографії (у т.ч. 4 – у зарубіжних виданнях) 18 статей в журналах, включених до категорії «А», 27 статей у журналах, включених до категорії «Б», 6 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 11/3, Scopus 138/11, Google Scholar 724/29. Отримано 15 свідоцтв про реєстрації авторського права на твір.

Коментарі