Ви є тут

Наукове обґрунтування землеустрою для повоєнного відновлення та забезпечення спроможності сільських територіальних громад


Номер роботи - M 19 ПОДАНА

Представлено Інститутом землекористування Національної академії аграрних наук України.

Автори:
1. ХАРИТОНЕНКО Роман Андрійович – кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Інституту землекористування НААН України;
2. ДОРОШ Андрій Йосипович – доктор філософії, науковий співробітник
3. ДЕРКУЛЬСЬКИЙ Роман Юрійович – кандидат економічних наук, молодший науковий співробітник Інституту землекористування НААН України;
4. БРАТІНОВА Марія Володимирівна – молодша наукова співробітниця Інституту землекористування НААН України.

Автори довели визначальну роль землеустрою у зміцненні спроможності сільських територіальних громад, в умовах децентралізації та потреб воєнного й повоєнного відновлення. Розроблено концептуальні підходи до раціонального управління земельними ресурсами, представлено логічно-смислову модель управління землекористуванням з оновленим визначенням об’єкта та суб’єкта управління територіально-просторовим розвитком.

Доведено необхідність встановлення зовнішніх меж громад для ефективного управління ресурсами й завершення децентралізації. Обґрунтовано рекомендації щодо встановлення меж сільських громад, зокрема тих, що звільнені від окупації.

Розроблено авторські науково-методичні рекомендації застосування Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, дотримання яких забезпечує зниження ризиків помилкових розрахунків і збільшують бюджети громад.

Розроблено класифікацію водних режимоутворюючих об’єктів для встановлення водоохоронних зон, прибережних захисних смуг. Обґрунтовано важливість обмежень у використанні земель для екологічного відновлення та відтворення продуктивного потенціалу пошкоджених воєнними діями сільськогосподарських земель.

Сформульовано засади стратегічної екологічної оцінки (СЕО) у сфері землеустрою на рівні територіальних громад. Результати досліджень мають високий науково-прикладний потенціал і сприятимуть розвитку та повоєнній відбудові сільських громад, реформам у сфері землеустрою та успішній євроінтеграції України.

Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років:

Р.ХАРИТОНЕНКО: Web of Science – 2/1, Scopus – 14/2, Google Scholar – 143/6.

А.ДОРОШ: Web of Science – 3/1, SCOPUS – 12/2, Google Scholar – 155/7

Р.ДЕРКУЛЬСЬКИЙ: Web of Science – 0/0, SCOPUS – 6/1, Google Scholar – 38/3

М.БРАТІНОВА: Web of Science – 0/0, SCOPUS – 5/1, Google Scholar – 19/2

Кількість публікацій: 5 колективних монографій, 5 статей в журналах, включених до категорії «А» (у т.ч. 5 – у зарубіжному виданні) та 25 статей у журналах, включених до категорії «Б», 16 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 4/1, Scopus 0/0, Google Scholar 101/5. Отримано 9 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір.

Коментарі