Ви є тут

Оптимізація виявлення внутрішньоочних сторонніх тіл


Номер роботи - M 9 ДОПУЩЕНА ДО УЧАСТІ

Представлено Державною установою "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова Національної академії медичних України".

Автори:
КОГАН Михайло Борисович - доктор філософії, лікар-офтальмолог ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова".

Метою роботи є підвищення ефективності діагностики посттравматичних змін очного яблука (при ушибі та проникаючому пораненні з наявності внутрішньоочних сторонніх тіл (ВОСТ) очного яблука) способом діафаноскопії з транспальпебральним шляхом освітлення в інфрачервоному діапазоні спектра.

В експерименті ex vivo на 10 трупних енуклейованих очах пацієнтів з меланомою хоріоідеї доведено можливість візуалізації важкодоступних внутрішньоочних структур. При моделюванні травматичних ушкоджень ока встановлено, що шляхом діафаноскопії в ближньому інфрачервоному діапазоні спектра існує можливість візуалізації дефектів райдужної оболонки, склери, а також визначення наявності ВОСТ різної природи походження в передньому відділі ока. Спосіб діафаноскопії в інфрачервоному діапазоні спектра дозволяє візуалізувати ВОСТ і визначити розташування його тіні відносно проекції структур війчастого тіла на склері.

 На підставі проведених експериментальних та клінічних досліджень розроблено і запатентовано спосіб візуалізації ВОСТ в інфрачервоному діапазоні спектра. Розроблений спосіб дає змогу оптимізувати діагностику пацієнтів з проникаючим пораненням очного яблука, визначити проекцію війчастого тіла у всіх хворих, розташування ВОСТ відносно його структур, що дає змогу вибрати оптимальну тактику хірургічного лікування.

Результати роботи впроваджені в клінічну практику: ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України", КУ "Старобільське районне територіальне медичне об’єднання", Луганська область; Комунального некомерційного підприємства "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради".

Кількість публікацій: 7 статей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс роботи, згідно баз даних складає відповідно: Scopus – 4/1, Google Scholar – 10/2. Отримано патент України на корисну модель .