Номер роботи - P 30 ПОДАНА
Представлено Національною академією Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Автори:
1. МОТА Андрій Федорович – доктор юридичних наук, начальник кафедри НАДПСУ;
2. ХАЛИМОН Сергій Іванович – доктор юридичних наук, заступник начальника кафедри НАДПСУ;
3. ФАРІОН Олег Борисович – доктор військових наук, професор НАДПСУ;
4. КУРИЛЮК Юрій Богданович – доктор юридичних наук, професор ВНЗ «Національна академія управління»;
5. ПРИТУЛА Анатолій Михайлович – доктор юридичних наук, професор ВНЗ «Національна академія управління»;
6. НІКІФОРЕНКО Володимир Степанович – доктор юридичних наук, доцент ВНЗ «Національна академія управління».
Автори виконали комплекс досліджень щодо формування організаційно-правових засад забезпечення безпеки державного кордону в умовах збройної агресії проти України.
За результатами використання оперативно-технічних засобів та інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності Державної прикордонної служби України розроблено, обґрунтовано, апробовано та впроваджено систему інформаційно-аналітичного та правового забезпечення (СІАПЗ), яка сприяє активізації протидії розвідувально-підривній діяльності, запобіганню проявам тероризму, діяльності незаконних збройних формувань тощо, отриманню повної і достовірної попереджувальної інформації щодо загроз, які реалізуються в прикордонній сфері діяльності.
Використана в СІАПЗ методика розпізнавання злочинів та аналізу загроз дозволила підвищити обґрунтованість правових пропозицій з протидії злочинній діяльності та здійснювати вибір пріоритетів для формування правозастосовчих інструментаріїв у боротьбі зі злочинністю на каналах її діяльності у сфері прикордонної безпеки. В СІАПЗ визначено систему заходів виявлення кримінальних правопорушень у прикордонній сфері з використанням сформованої в роботі методики реалізації та використання результатів оперативно-розшукової діяльності.
Реалізовано правову формалізацію використання інформації, здобутої в процесі оперативно-розшукової діяльності, як доказової бази в рамках кримінального провадження. Сформульовано концептуальні засади та практичні рекомендації із удосконалення правових механізмів їх реалізації.
Теоретико-методологічні положення роботи доведено до рівня конкретних концептуальних і науково-методичних висновків, пропозицій та рекомендацій щодо розвитку державної політики правового забезпечення національної безпеки в умовах новітніх загроз у прикордонній сфері.
Результати роботи знайшли відображення та реалізовані у правотворчості: 7 Законах України, 2 законопроєктах, розпорядженні та проєкті розпорядження Кабінету Міністрів України, 6 наказах Міністерства внутрішніх справ України.
Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за останні 5 років
1. А.МОТА: Web of Science – 17/1, Scopus – 0/0, Google Scholar – 174/6.
2. С.ХАЛИМОН: Web of Science – 26/2, Scopus – 24/3, Google Scholar – 378/10.
3. О.ФАРІОН: Web of Science – 1/1, Scopus – 7/1, Google Scholar – 144/6.
4. Ю.КУРИЛЮК: Web of Science – 42/5, Scopus – 38/4, Google Scholar – 334/9.
5. А.ПРИТУЛА: Web of Science – 4/2, Scopus – 3/1, Google Scholar – 259/8.
6. В.НІКІФОРЕНКО: Web of Science – 32/3, Scopus – 12/2, Google Scholar – 80/5.
Кількість публікацій: 3 одноосібних монографії, 9 колективних монографій, 3 підручники, 2 посібники, 2 науково-практичні коментарі, 21 стаття в журналах, включених до категорії «А», та 121 стаття у журналах, включених до категорії «Б». Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно баз даних складає відповідно: Web of Science 42/3, Scopus 28/4, Google Scholar 503/11.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар