Ви є тут

Розробка нових аналітичних методів розрахунку напружень в зонах концентрації тонколистових стикових зварних з’єднань


Номер роботи - M 33 НАГОРОДЖЕНА

Представлено Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України

Автори:
1. МОЛТАСОВ Андрій Валерійович – кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України;
2. МОТРУНІЧ Святослав Ігорович – кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.

Авторами на базі модифікованої гіпотези ламаних перерізів були розроблені аналітичні методи розрахунку напружень в зонах переходу від шва до основного металу тонколистових стикових зварних з’єднань зі швами різної конфігурації. Зазначену гіпотезу було удосконалено в частині гіпотетичного напрямку переміщення ламаних перерізів при розтягу або згинанні з’єднання, що дозволило забезпечити умови однозначності напружень у всіх точках перерізу. Область достовірності формул для визначення коефіцієнту концентрації напружень у з’єднаннях з двостороннім симетричним швом на відміну від існуючих аналогів розповсюджується на тонколистові з’єднання. Вперше отримані математичні формули для визначення коефіцієнту концентрації напружень в околі кореня шва.

Концентрація напружень є одним з основних факторів, які впливають на опір втомі зварних з’єднань, тому точне визначення реального напруженого стану тонколистових зварних конструкцій має важливе науково-практичне значення для забезпечення їх втомної міцності та циклічної довговічності.

Метод визначення напружень у з’єднаннях із симетричним швом покладено в основу методики при конструюванні та оцінці статичної міцності зварного диска робочого колеса димососа, виготовленого на ТОВ «Союзенергомаш», яке успішно експлуатується на Ладижинській ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго».

 

Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за останні 5 років

МОЛТАСОВ Андрій: Web of Science 3/1, Scopus 12/2, Google Scholar 67/4

МОТРУНІЧ Святослав: Web of Science 55/5, Scopus 78/6, Google Scholar 141/7

 

Кількість публікацій: 12 статей в журналах, включених до категорії "А" (у т.ч. 8 – у зарубіжних виданнях), 15 статті у журналах, включених до категорії "Б", 6 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 65/8, Scopus 108/11, Google Scholar 270/13.

Коментарі