Номер роботи - M 50 НАГОРОДЖЕНА
Представлено Національним науковим центром "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства".
Автори: к.т.н. Днесь В.І., к.т.н. Скібчик В.І.,
Розроблено наукові основи оптимізації технічного забезпечення процесів збирання та післязбиральної обробки врожаю ранніх зернових культур на основі статистичного імітаційного моделювання з урахуванням стохастичності агрометеорологічних умов, а також обґрунтування раціональних варіантів міжгосподарського використання зернозбирально-транспортних комплексів.
Розроблено комплекс прикладного програмного забезпечення, що дозволяє прогнозувати показники ефективності технологічних процесів збирання і післязбиральної обробки зерна за заданих характеристик виробничих планів, параметрів зернозбирально-транспортних комплексів і параметрів технічного оснащення пунктів післязбиральної обробки зерна та обґрунтовувати раціональні технологічні комплекси відповідних машин.
Використання розроблених методів і розробленого на їх основі прикладного програмного забезпечення дає змогу підвищити ефективність використання техніки та процесів збирання і післязбиральної обробки врожаю зернових культур завдяки зменшенню втрат вирощеного врожаю через несвоєчасність його збирання та раціональному комплектуванню і використанню технологічних комплексів машин для збирання та післязбиральної обробки врожаю зернових культур, а також прогнозувати розвиток технічної бази для збирання і післязбиральної обробки врожаю зернових культур.
Результати роботи впроваджено у практику сільськогосподарських товаровиробників різних регіонів України та навчальний процесВНЗ.
Комплектування раціональних технологічних комплексів машин за розробленою методикою дає змогу знизити втрати вирощеного врожаю зернових через несвоєчасність збирання у 2–3 рази. Додатковий прибуток від реалізації збереженого врожаю складе 6–8 млрд грн/рік.
Кількість публікацій: 90, в т.ч. за тематикою роботи 4 методичні рекомендації, 5 депонованих наукових праць, 66 статей (3 – у зарубіжних виданнях), 24 тези доповідей. Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс роботи згідно з базою даних Google Scholar складає відповідно: 13/2.