Ви є тут

Технології для систем захисту військовослужбовців: функціональні матеріали, композити та покриття


Номер роботи - P 8 НАГОРОДЖЕНА

Представлено Київським національним університетом технологій та дизайну

Автори:
від Київського національного університету технологій та дизайну:
1. к.т.н АРАБУЛІ Світлана Іванівна;
2. д.х.н. БАРСУКОВ В’ячеслав Зіновійович;
3. д.т.н. ГАЛАВСЬКА Людмила Євгеніївна;
4. д.е.н. ГАНУЩАК-ЄФІМЕНКО Людмила Михайлівна;
5. д.т.н. ГАРАНІНА Ольга Олександрівна;
6. д.т.н. ХОМЕНКО Володимир Григорович;
від ТОВ "ДАНА-МОДА":
7. ІВАНОВА Людмила Іванівна.

Створено технології виготовлення нового покоління захисних покриттів та екрануючих текстильних матеріалів від дії неіонізуючого електромагнітного випромінювання з високими показниками комфортності. Для виготовлення натільної білизни розроблено трикотажний двошаровий функціональний матеріал: зовнішній – з вогнетривкої пряжі для забезпечення стійкості до дії полум'я, внутрішній -– з пряжі з антибактеріальними властивостями, що забезпечує виведення пароподібної вологи з поверхні тіла назовні, перешкоджає розвитку патогенної мікрофлори й нейтралізує запах тіла. Створено текстильні матеріали з антибактеріальними та антимікозними властивостями; функціональні трикотажні полотна та вироби, що забезпечують захист і від механічних ушкоджень (порізів, дії холодної та вогнепальної зброї).

Розроблено технології одержання нанорозмірних композитних матеріалів, використання яких підвищує якісні і кількісні характеристики автономних хімічних джерел струму для військовослужбовців.

Автори створили композитне полімерне покриття (фарба) що дозволяє вирішити проблему електромагнітної сумісності тепловізорів з іншим електронним обладнанням і зменшити "помітність" в радіочастотному діапазоні. На даний час виробляється і наноситься захисна фарба на корпусні деталі тепловізорів і оптичних прицілів торгової марки «Arсher», збирання яких здійснюється із імпортних комплектуючих.

Ефективність розроблених технологій підтверджено впровадженням в умовах активно працюючих виробництв: ТОВ "ДАНА-МОДА", ТОВ "Термал Віжн Текнолоджис", ПрАТ "Трикотажна фабрика "Роза", ДП "Датський текстиль", ДП "Антонов", НВЦЕКТ "Технолуч", ЗАТ "Оксамит", ТОВ "Гресем інновейшен", ТОВ "Юнаско-Україна"та інші

Кількість публікацій: 20 монографій, 2 підручники, 283 статті (з яких 11 – у англомовних журналах). Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science – 4675/18, Scopus – 5008/18; Google Scholar – 7487/20. Отримано 8 патентів України на винахід.