Ви є тут

Зв’язки України та Європи у ранньомодерну добу: дослідження рідкісних стародруків XVII ст.


Номер роботи - M 14 НАГОРОДЖЕНА

Представлено Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України.

Автори:
ТКАЧУК Руслан Федорович – доктор філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.

На підставі аналізу рідкісних пам’яток полемічного письменства XVII ст.  автором спростовано сфальшовані наративи Кремля про штучність державності України, її появу у XX ст. та історичну єдність українців та московитів від часу Київської Русі. Доведено незаконність проголошення в Москві наприкінці XV ст. Московської митрополії та заснування у 1589 р. Московського патріархату, який протиправно підпорядкував собі Київську митрополію.

Обґрунтовано, що єдиною спадкоємицею державності та культури Давньої Русі є тільки Україна, державність якої продовжувала зберігатися після завоювання Києва монголо-татарами. Здобутком роботи є доведення історичної приналежності України до культури та цінностей Західної Європи, прагнення її церковної еліти до ведення об’єднавчого діалогу з Римом, у той час, як Москва залишалась замкнутою та ворожою до будь-яких контактів із Заходом.

Монографії автора розіслано в основні наукові бібліотеки України, Польщі (бібліотека Варшавського університету, бібліотека Яґеллонського університету) та США (бібліотека Піттсбургського університету).

Дослідження автора допомагає глибше зрозуміти генезис, причини та специфіку сучасних суперечностей і протиріч церковно-суспільних відносин в Україні, доводить, що Українська греко-католицька та відновлена у 2008 р. Православна церква України, на відміну від Української православної церкви Московського патріархату, є канонічними правонаступницями Київської митрополії. Розкритий досвід католицьких і православних церковників подолання конфесійних суперечностей та провадження діалогу примирення може бути корисний і використаний в новітній державній політиці у сфері релігії для забезпечення релігійної безпеки, що є важливою складовою національної безпеки України.

 

Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років

ТКАЧУК Руслан: Google Scholar – 10/2

 

Кількість публікацій: 2 одноосібні монографії, 16 статей у журналах, включених до категорії «Б». Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою згідно з базою даних Google Scholar складає відповідно: 23/2.

Коментарі