Номер роботи - M 6 ПОДАНА
Представлено Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України.
Автори:
ДРИГА Вікторія Вікторівна - кандидатка сільськогосподарських наук, старша наукова співробітниця лабораторії насіннєзнавства, насінництва та розсадництва Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України.
У зв’язку з нестачею енергоресурсів для України є важливим створення власного відновлювального джерела енергії на основі вирощування рослинної біоенергетичної сировини на малопродуктивних і деградованих землях, які вилучені із сівозмін. Міскантус – одна з перспективних культур, що вирощується як сировина для переробляння в тверде біопаливо. Однак, для промислового вирощування необхідно мати достатню кількість садивного матеріалу.
За результатами досліджень авторкою вперше встановлені закономірності формування урожаю міскантусу гігантського в умовах нестійкого зволоження України залежно від елементів технології вирощування та розроблено вегетативний спосіб розмноження садивного матеріалу культури, який забезпечує високу приживлюваність ризом та максимальний вихід садивного матеріалу в перший рік вегетації.
Встановлені особливості росту та розвитку міскантусу гігантського, формування кореневищ та оптимізації елементів технології його вирощування, які у сукупності забезпечили підвищення виходу садивного матеріалу в перший рік вегетації в 1,3-1,6 разів більше, порівняно з контролем. Теоретичні положення підтверджено виробничою перевіркою, проведеною в ТзОВ «Енорго Аграр» с. Велика Офірна Фастівського районі Київської області на площі 4 га.
Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років
ДРИГА Вікторія: Google Scholar 20/3.
Кількість публікацій: 2 колективні монографії (у т.ч. 1 – у зарубіжному виданні), 7 статей у журналах, включених до категорії "Б" (3 – у зарубіжних виданнях), 7 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою згідно бази даних Google Scholar складає відповідно: 20/3. Отримано патент України на корисну модель.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар