Ви є тут

Екологобезпечний видобуток будівельної сировини для повоєнного відродження країни


Номер роботи - M 18 ПОДАНА

Представлено Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка»

Автори:
1. ЧЕБАНОВ Максим Олександрович – доктор філософії, доцент кафедри відкритих гірничих робіт Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»;
2. АДАМЧУК Андрій Андрійович – кандидат технічних наук, доцент кафедри відкритих гірничих робіт Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Автори запропонували технології  з оптимального комбінування потокового, циклічного та гравітаційного виду гірничотранспортного обладнання в комплексі з мобільними дробарно-сортувальними установками при поглибленні кар’єрів будівельної сировини за рахунок встановлення залежності ефективності їх роботи від місця розташування концентраційних горизонтів. Це дозволило підвищити продуктивність гірничого підприємства в 1,8 рази та знизити собівартості розробки на 45%. Розроблені екологобезпечні технології знижують потреби в залученні до розробки нових родовищ корисних копалин, що сприятиме землезбереженню при повоєнному відродженні країни.

Запроваджене цифрове моделювання роботи екскаваційного устаткування при розробці родовищ будівельної сировини дозволяє оптимізувати організацію процесів видобутку, що надає змогу підвищити ефективність переміщення гірничої маси, зменшити кількість гірничотранспортного обладнання і досягти збільшення виробничої потужності підприємства.

Результати роботи впроваджені в підприємства з видобутку гранітів та вогнетривких глин, що дозволило отримати економічний ефект у розмірі 32 млн грн на рік. Розроблені екологобезпечні технології знижують потреби в залученні до розробки нових родовищ корисних копалин, що сприятиме землезбереженню при повоєнному відродженні країни.

Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років:

М.ЧЕБАНОВ: Web of Science – 16/2, Scopus – 51/4, Google Scholar – 80/5.

А.АДАМЧУК: Web of Science – 14/2, SCOPUS –187/11, Google Scholar – 339/12

Кількість публікацій: 3 колективні монографії ( 2 – у зарубіжних виданнях), 8 статей в журналах, включених до категорії «А» та 15 статей у журналах, включених до категорії «Б», 5 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 3/1, Scopus 77/5, Google Scholar 151/8. Отримано 2 патенти України на винахід, патент на корисну модель.

Коментарі