Номер роботи - P 20 ПОДАНА
Представлено Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут».
Автори:
1. БУРЯКОВСЬКИЙ Сергій Геннадійович – доктор технічних наук, директор НДПКІ «Молнія» НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
2. РЕЗИНКІНА Марина Михайлівна – докторка технічних наук, професорка НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
3. РЕЗИНКІН Олег Лук’янович – доктор технічних наук, професор НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
4. РУДЕНКО Сергій Сергійович – кандидат технічних наук, старший науковий співробітник НДПКІ «Молнія» НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
5. ЛІСНОЙ Іван Петрович – завідувач лабораторії НДПКІ «Молнія» НТУ«Харківський політехнічний інститут»;
6. ВЕЛИЧКО Володимир Анатолійович – доктор економічних наук, радник генерального директора ДП «Харківстандартметрологія»;
7. ВЕНІСЛАВСЬКИЙ Федір Володимирович – кандидат юридичних наук, народний депутат України;
8. МАНЦУРОВ Ігор Германович – доктор економічних наук, директор Науково-виробничого комплексу «Інститут системних статистичних досліджень».
Автори розробили комплекс заходів, спрямованих на забезпечення електромагнітної стійкості об'єктів критичної інфраструктури та оборонних об'єктів до дії потужних електромагнітних впливів за стандартами ЄС та НАТО.
Створено систему сертифікаційних випробувань відповідно до стандартів ЄС та НАТО з електромагнітної стійкості на основі створених в Україні високовольтних стендів.
Вперше за допомогою математичного та фізичного моделювання електрофізичних процесів досліджено утворення корони на заземлених конструкціях залежно від об’єму зон, у яких напруженість електричного поля перевищує критичний рівень пробою. Вдосконалено математичні моделі для визначення надійності систем заземлення та блискавкозахисту при електромагнітному впливі штучного та природнього походження на об'єкти критичної та військової інфраструктури, які відрізняються від відомих врахуванням довільної кількості підземних та наземних зв'язків, параметрів неоднорідного ґрунту.
Розроблено експериментальний високовольтний стенд, що реалізує випробування з впливу електромагнітного імпульсу ядерного вибуху на малогабаритні та складові частини об’єктів військової техніки. Вперше розроблені статистичні моделі для прогнозування загальної кількості блискавок, які влучають в об'єкти критичної інфраструктури, що на відміну від існуючих моделей враховують всі можливі місця виникнення лідерних каналів блискавки, статистичний розподіл потенціалів, середню кількість ударів, виникнення висхідних лідерів від конструкцій, їх габарити і висоту, а також висоту і розташування щодо них блискавкоприймачів.
Економічний ефект від впровадження результатів ґрунтується на зменшенні витрат на усунення збоїв у роботі критичної інфраструктури (АЕС, ТЕС, нафто- та газоперекачувальних станцій тощо) та забезпеченні надійності зразків військової техніки, що становить понад 2,9 млрд. грн.
Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років
С.БУРЯКОВСЬКИЙ: Web of Science – 70/5, Scopus – 148/6, Google Scholar – 36/3
М.РЕЗИНКІНА: Web of Science – 96/7, Scopus – 396/15, Google Scholar – 338/9
О.РЕЗИНКІН: Web of Science – 75/5, Scopus – 165/6, Google Scholar – 151/7
С.РУДЕНКО: Web of Science – 46/4, Scopus – 59/5, Google Scholar – 119/7
І.ЛІСНОЙ: Web of Science –0/0, Scopus – 2/1, Google Scholar – 0/0
В.ВЕЛИЧКО: Web of Science – 9/2, Scopus – 2/1, Google Scholar – 31/3
Ф.ВЕНІСЛАВСЬКИЙ: Web of Science – 2/1, Scopus – 2/1, Google Scholar – 102/5
І.МАНЦУРОВ: Web of Science – 0/0, Scopus – 0/0, Google Scholar – 546/8
Кількість публікацій: 10 колективних монографій (5 - видані за кордоном), 38 статей в журналах, включених до категорії «А» (14 – у зарубіжних виданнях) та 26 статей у журналах, включених до категорії «Б». Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно з наукометричними базами даних складає відповідно: Web of Science 141/7, Scopus 269/12, Google Scholar 799/18. Отримано 2 патенти на винахід України, патент на корисну модель України та 3 авторські свідоцтва на комп’ютерні програми.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар