Номер роботи - M 16 ПОДАНА
Представлено Державною установою «Інститут еволюційної екології Національної академії наук України».
Автори:
1. ПРОКОПУК Мар’яна Сергіївна – кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця ДУ «Інститут еволюційної екології НАН України»
З метою розробок природоохоронних оцінок і рекомендацій, авторка провела визначення категорій вразливості макрофітів на локальному рівні відповідно до міжнародних критеріїв МСОП, в умовах міського трансформованого середовища та запропонувала ранжування ризиків зникнення окремих видів водних рослин для водойм міста Києва та його околиць.
Проведено комплексний аналіз впливу різноманітних антропогенних чинників на стан макрофітних комплексів водних екосистем України та виділено основні екологічні ризики, що сьогодні спричиняють зменшення видового і ценотичного різноманіття вищих водних рослин. Досліджено залежність видового багатства макрофітів від екологічного стану водойм, оцінені трофічні преференції низки видів макрофітів (у т.ч. і чужорідних). Вперше проведено дослідження життєздатності репродуктивних структур окремих видів макрофітів у радіаційно забруднених водоймах зони відчуження ЧАЕС. Запропоновано види-індикатори оцінки антропогенного евтрофування та підходи щодо використання чоловічого гаметофіта макрофітів як високочутливого біоіндикатора радіонуклідного забруднення водних екосистем.
Встановлено сучасні тенденції поширення чужорідних макрофітів, особливості їхнього біотопічного приурочення, екології та стратегії поведінки у вторинному ареалі; проаналізовано зв’язок продукційних показників ценопопуляцій чужорідних видів та фенотипічної мінливості з гідрологічним та трофічним режимами біотопів, зпрогнозовані можливі сценарії розповсюдження. Запропоновані методологічні підходи використані при розробці «Методичних рекомендацiй щодо оцінки наявного i потенційного впливу (ризиків) інвазійних чужорідних видів», а також при складанні списку інвазійних рослин України.
Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років
М.ПРОКОПУК: Web of Science – 12/2, Scopus –38/4, Google Scholar – 101/6
Кількість публікацій: навчальний посібник, 12 статей в журналах, включених до категорії «А» (у т.ч. 12 – у зарубіжних виданнях) та 8 статей у журналах, включених до категорії «Б», 5 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 8/2, Scopus 30/4, Google Scholar 101/7.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар