Номер роботи - M 30 ПОДАНА
Представлено Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України.
Автори:
1. МАРУЖЕНКО Олексій Васильович – кандидат фізико-математичних наук, заступник завідувача відділу Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
2. МІСЮРА Андрій Іванович – доктор філософії, асистент кафедри фізики функціональних матеріалів фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Автори розробили наукові засади формування полімерних систем з упорядкованою структурою електропровідного наповнювача і створили на цій основі композитні матеріали з карбоновими наповнювачами різної природи, геометрії і топології.
Розроблені композитні матеріали продемонстрували значно кращі результати захисту від електромагнітного випромінювання в актуальних на сьогодні X та Kа діапазонах (до 45 дБ), ніж мінімально необхідні за потребами (>20 дБ).
Запатентований метод отримання еластичного пʼєзорезистивного матеріалу дозволив вперше створити сенсорний полімерний композитний матеріал, чутливий до малих навантажень (0,1 Н) за різних частот в широкому температурному діапазоні (від -400С до +500С).
Вперше запропоновано процес формування зварного з’єднання деталей з інженерного пластику закладним композитним нагрівальним елементом. Проаналізовано можливість застосування таких елементів у формі тонких плівок та їх подальше використання як датчиків моніторингу стану зварних з’єднань.
Практична направленість роботи полягає у цільовому розроблені матеріалів із прогнозованими електричними властивостями для конкретних сценаріїв використання із урахуванням актуальних потреб промисловості і існуючих світових рішень.
Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років
О.МАРУЖЕНКО: Web of Science – 148/5, Scopus – 164/5, Google Scholar – 171/5
А.МІСЮРА: Web of Science – 34/2, Scopus – 44/3 Google Scholar – 46/2
Кількість публікацій: 10 статей в журналах, включених до категорії «А» (у т.ч. 8 – у зарубіжних виданнях), 24 тези доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 162/4, Scopus 178/4, Google Scholar 198/4. Отримано патент України на винахід, 2 патенти на корисну модель.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар