Номер роботи - M 12 ПОДАНА
Представлено Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут».
Автори:
1. ДУНАЄВ Сергій Владиславович – аспірант кафедри кібербезпеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
2. СОКОЛОВ Артем Вікторович – доктор технічних наук, професор кафедри кібербезпеки Національного університету «Одеська юридична академія»;
3. КУШНЕРЬОВ Олександр Сергійович – доктор філософії, старший викладач Сумського державного університету;
4. ПІКУЛЬ Ростислав Володимирович – заступник начальника центру – начальник наукового відділу досліджень та впровадження інноваційних технологій Національного університету оборони України, полковник.
Метою роботи є створення багатоконтурної інтелектуальної системи кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури та оцінка її потокового стану захищеності об’єкту.
Автори створили програмний застосунок, який забезпечує класифікацію комплексированих (цільових) загроз з методами соціальної інженерії, визначення критичних точок в інфраструктури об’єкту охорони, обчислювальних та фінансових можливостей зловмисника, що дозволяє суттєво зменшити часові та фінансові затрати на захищеність об’єктів критичної інфраструктури.
Новизна досліджень полягає в можливості своєчасної оцінки потокового стану захищеності елементів об’єкту критичної інфраструктури, обчислювальних та фінансових можливостей як зловмисника, так й захисника щодо протидії комплексованих загроз з ознаками синергії та гібридності. Такий підхід дозволяє будувати інтелектуальні многоконтурні системи захисту інформації з урахуванням їх емерджентних властивостей.
Впровадження результатів роботи дає змогу суб’єктам використовувати запропонований фреймворк, який забезпечує своєчасне повну функціональність побудови інтелектуальних многоконтурних систем захисту інформації об’єктів критичної інфраструктури
Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за останні 5 років
А.СОКОЛОВ: Web of Science – 0/0, Scopus – 16/5, Google Scholar – 50/8
С.ДУНАЄВ: Web of Science – 0/0, Scopus – 0/0, Google Scholar – 3/1
О.КУШНЕРЬОВ: Web of Science – 5/1, Scopus – 11/1, Google Scholar – 39/5
Р.ПІКУЛЬ: Web of Science – 0/0, Scopus – 0/1, Google Scholar – 0/2
Кількість публікацій: 4 колективні монографії (у т.ч. 1 – у зарубіжному виданні), 21 стаття в журналах, включених до категорії «А» та 21 стаття у журналах, включених до категорії «Б». Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 5/1, Scopus 27/3, Google Scholar 92/6. Отримано 3 патенти України на винахід, патент України на корисну модель.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар