Ви є тут

Трансплантація серця в умовах війни та миру


Номер роботи - P 10 ПОДАНА

Представлено державною установою «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України».

Автори:
1. ТОДУРОВ Борис Михайлович – доктор медичних наук, генеральний директор ДНП «Інститут серця МОЗ України», завідувач кафедри НУОЗ України імені П.Л.Шупика, член-кореспондент НАМН України;
2. КОВТУН Гаврило Ігорович – кандидат медичних наук, завідувач відділення ДНП «Інститут серця МОЗ України»;
3. ЛОСКУТОВ Олег Анатолійович – доктор медичних наук, лікар-анестезіолог ДНП «Інститут серця МОЗ України», завідувач кафедри НУОЗ України імені П.Л.Шупика;
4. СУДАКЕВИЧ Сергій Миколайович – кандидат медичних наук, завідувач відділу ДНП «Інститут серця МОЗ України», доцент НУОЗ України імені П.Л.Шупика;
5. ЗЕЛЕНЧУК Олег Валерійович – кандидат медичних наук, лікар-хірург ДНП «Інститут серця МОЗ України», доцент к НУОЗ України імені П.Л.Шупика;
6. КУЗЬМИЧ Ігор Миколайович – завідувач відділення ДНП «Інститут серця МОЗ України», заслужений лікар України;
7. ГОНЧАРЕНКО Микола Васильович – лікар-анестезіолог ДНП «Інститут серця МОЗ України, заслужений лікар України;
8. САМЧУК Олег Олегович – генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги».

Автори представили результати лікування хворих у термінальній стадії серцевої недостатності (далі – СН) шляхом розробки нових хірургічних способів ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ) для збільшення виживаності в «Аркуші очікування» трансплантації серця та впровадження методик трансплантації серця.

Вперше в Україні розроблено та науково обґрунтовано ефективний напрям в хірургічному лікуванні пацієнтів з термінальною стадією СН, що знаходяться на «Аркуші очікування» з приводу дилатаційної кардіоміопатії (далі – ДКМП), що дозволяє достовірно збільшити терміни і якість життя даного контингенту хворих.

Розроблено і впроваджено нові підходи до кардіопротекціїї та створена комплексна система заходів, спрямованих на збільшення стійкості міокарда до ішемічних впливів під час проведення кардіохірургічних втручань та трансплантації серця. Запропоновані нові підходи до проведення анестезіологічного забезпечення у подібного контингента хворих, які перешкоджають гемодинамічним розладам та інгібують вираженість оксидативного стресу.

Вперше в Україні науково обґрунтувано та впроваджено в клінічну практику стратегію супроводу вагітних з патологію міокарда, визначені методи лікування таких пацієнток.

Вперше в Україні виконані трансплантації серця у дітей та впроваджені в практику методики трансплантації при невідповідності масово-зростового індексу та маргінальних сердець, що значно розширило пул потенційних донорів.

Вперше в Україні налагоджена методика та логістика проведення трансплантацій серця в умовах військових дій при відсутності авіа- та гелікоптерного сполучення із загальним рівнем ранньої посттрансплантаційної виживаності 92%.

Отримані результати мають важливе значення, а збереження життя пацієнтів з ДКМП як військових, так і цивільних, які перебувають на листку очікування трансплантації донорського органу, і подальше повернення їх «до строю» є важливим компонентом обороноздатності як на військовому, так і на економічному фронтах.

Загальна кількість посилань на всі публікації авторів/h-індекс за останні 5 років:

1. Б.ТОДУРОВ: Web of Science 43/4, Scopus 67/4, Google Scholar 395/8

2. Г.КОВТУН: Web of Science 3/1, Scopus 13/1, Google Scholar 33/3

3. О.ЛОСКУТОВ: Web of Science 17/2, Scopus 64/5, Google Scholar 349/7

4.С.СУДАКЕВИЧ: Web of Science 210, Scopus 13/2, Google Scholar 37/3

5. О.ЗЕЛЕНЧУК: Web of Science 17/2, Scopus 64/5, Google Scholar 349/7

6 І.КУЗЬМИЧ Ігор: Web of Science 4/0, Scopus 1/0, Google Scholar 14/3

7. М.ГОНЧАРЕНКО: Web of Science 2/0, Scopus 5/0, Google Scholar 4/1

8. О.САМЧУК: Web of Science 0/0, Scopus 0/0, Google Scholar 0/0

Кількість публікацій: 4 колективні монографії, 4 підручники, 6 посібників, 129 статей в журналах, включених до категорії «А» (68 – у зарубіжних виданнях), та 215 статей у журналах, включених до категорії «Б». Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно з наукометричними базами даних складає відповідно: Web of Science 40/3, Scopus 141/3, Google Scholar 439/7. Отримано 21 патент на винахід України та 54 патенти на корисну модель України.

Коментарі