Номер роботи - P 9 ПОДАНА
Представлено Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут».
Автори:
1. ЛЬВОВ Геннадій Іванович – доктор технічних наук, професор НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
2. ТКАЧУК Микола Анатолійович – доктор технічних наук, професор НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
3. КРАВЧЕНКО Сергій Олександрович – доктор технічних наук, провідний науковий співробітник НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
4. РУСАНОВ Роман Андрійович – доктор філософії. старший науковий співробітник Інституту енергетичних машин і систем ім. А.М. Підгорного НАН України;
5. НОВІКОВ Максим Костянтинович – заступник голови правління, головний інженер ПрАТ «ТУРБОГАЗ»;
6. КАЛЯМІН Дмитро Валентинович – заступник голови наглядової ради ПрАТ «ТУРБОГАЗ»;
7. МОІСЕЄВ Сергій Вікторович – заступник голови наглядової ради ПрАТ «ТУРБОГАЗ»;
8.БУРНЯШЕВ Аркадій Васильович – заступник головного інженера ПрАТ «ТУРБОГАЗ».
Автори створили та впровадили сучасні турбодетандерні установки (ТДУ) у газову промисловість та електроенергетику України із технічними характеристиками, що відповідають або перевищують світовий рівень.
Розроблено комплексну методологію і програмне забезпечення для проєктування проточних частин ТДУ. Сформовано загальні принципи побудови просторової форми робочих коліс (РК) відцентрових компресорів і доцентрових турбін зі складним навалом лопаток, які забезпечують високу газодинамічну ефективність ТДУ.
Вперше запропоновано використовувати в РК доцентрових турбін лопатки з «тілесними» профілями, що підвищило їх стійкість до нерозрахункових кутів натікання потоку. Розроблено та впроваджено нові технології й конструктивні рішення виготовлення РК відцентрових компресорів і доцентрових турбін з лопатками складної просторової форми; оригінальний механізм повороту радіальних лопаток направляючих апаратів турбін; магнітний підвіс ротора, який збільшує надійність і ефективність ТДУ; дискретно-континуальне зміцнення; протиерозійне зміцнення робочих поверхонь елементів лопатевого апарату; технологія накладання на трубу бандажів із композиційних матеріалів для усунення дефектів без зупинки роботи магістральних трубопроводів та інші.
Створені високотехнологічні ТДУ мають унікальні характеристики ККД (до, а в деяких випадках - вище 90%), забезпечують високу якість підготовки природного газу, на 10÷25% підвищені ресурс, надійність і економічність.
Розробка і впровадження наукоємних інноваційних технологій, дозволило ПрАТ «ТУРБОГАЗ» війти у п’ятірку світових фірм-лідерів серед виробників ТДУ відповідного класу. В період 2014-2024 років упроваджено 93 ТДУ на 54 об’єктах в Україні і за кордоном, що забезпечило сумарний економічний ефект 1725 млрд. грн. Економічний ефект після упровадження нових ТДУ усіх типів в Україні досягне 29 млрд. грн. на рік.
Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за останні 5 років
1.Г.ЛЬВОВ: Web of Science 164/8, Scopus 222/10, Google Scholar 215/8
2. М.ТКАЧУК: Web of Science 0/0, Scopus 111/8, Google Scholar 456/10
3. С.КРАВЧЕНКО: Web of Science 0/0, Scopus 28/3, Google Scholar 29/3
4. Р.РУСАНОВ: Web of Science 63/5, Scopus 31/4, Google Scholar 42/7
5. М.НОВІКОВ: Web of Science 0/0, Scopus 0/0, Google Scholar 0/0
6. Д,КАЛЯМІН: Web of Science 0/0, Scopus 0/0, Google Scholar 0/0
7. С. МОЇСЕЄВ: Web of Science 0/0, Scopus 0/0, Google Scholar 0/0
8. А. БУРНЯШЕВ: Web of Science 0/0, Scopus 0/0, Google Scholar 0/0
Кількість публікацій: 17 колективних монографій, підручник, 135 статей в журналах, включених до категорії «А» (43 – у зарубіжних виданнях). Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно з наукометричними базами даних складає відповідно: Web of Science 39/3, Scopus 181/9, Google Scholar 451/11. Отримано 30 патентів на винаходи, 21 патент на корисні моделі.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар