Ви є тут

Вдосконалення технології гасіння комбінованих пожеж за наявності легких металів та фосфорних сполук


Номер роботи - P 4 ПОДАНА

Представлено Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Автори:
1. КОВАЛИШИН Василь Васильович – доктор технічних наук, професор ЛДУ БЖД ДСНС України;
2. ВЕСЕЛІВСЬКИЙ Роман Богданович – кандидат технічних наук, докторант ЛДУ БЖД ДСНС України;
3. МАРИЧ Володимир Михайлович – кандидат технічних наук, доцент ЛДУ БЖД ДСНС України;
4. КОВАЛИШИН Володимир Васильович – кандидат технічних наук, доцент ЛДУ БЖД ДСНС України.

Автори дослідили особливості впливу та співвідношення компонентів вогнегасного порошку спеціального призначення, а також параметрів технічного засобу його подавання на ефективність припинення горіння пожеж класу D, А та В.

Обґрунтовано і розроблено нову рецептуру та технічні вимоги вогнегасного порошку спеціального призначення. Обґрунтовано параметри насадки-заспокоювача порошкового вогнегасника, придатного для припинення горіння легких металів чи фосфорних сполук на початковій стадії виникнення пожежі.

Практично підтверджено, що конструктивні особливості розробленої насадки-заспокоювача  дають можливість подавати компресійну піну для гасіння комбінованих пожеж зі сконструйованої авторами пересувної установки порошково-пінного гасіння, що пройшла апробацію і може використовуватись під час гасіння пожеж класу A, B та D чи фосфорних сполук  на площі до 5 м2.

Впроваджено в практичну та службову діяльність підрозділів Головних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій в областях та м. Києві «Рекомендації з гасіння легких металів чи фосфорних сполук».

Техніко-економічні показники розробок відповідають вітчизняним та зарубіжним аналогам, а ефективність підтверджується впровадженням у підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за останні 5 років

1. В.КОВАЛИШИН: Web of Science 9/1, Scopus 16/2, Google Scholar 150/6

2. Р.ВЕСЕЛІВСЬКИЙ: Web of Science 0/0, Scopus 4/1, Google Scholar 162/6

3. В.МАРИЧ: Web of Science 0/0, Scopus 5/2, Google Scholar 94/4

4. В.КОВАЛИШИН: Web of Science 0/0, Scopus 27/2, Google Scholar 3/1

Кількість публікацій: 6 колективних монографій, 3 статті в журналах, включених до категорії «А», та 29 статей у журналах, включених до категорії «Б». Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно баз даних складає відповідно: Web of Science 0/0, Scopus 3/1, Google Scholar 194/7. Отримано 2 патенти на винахід України та 2 патенти на корисну модель України.

Коментарі