Номер роботи - M 26 ПОДАНА
Представлено Тернопільським національним медичним університетом імені І. Я. Горбачевського.
Автори:
БУЧИНСЬКИЙ Михайло Васильович - аспірант кафедри мікробіології, імунології та вірусології Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.
Пандемія COVID-19 актуалізувала необхідність комплексного дослідження факторів, що впливають на тяжкість перебігу захворювання. Особливу увагу приділено ролі супутніх захворювань, зокрема метаболічно-асоційована жирова хвороба печінки (МАЖХП), та генетичної схильності. Хронічне запалення при МАЖХП може посилювати запальну реакцію організму на SARS-CoV-2, сприяючи розвитку цитокінового шторму та тяжких ускладнень.
Досліджено механізми, за якими Паксловід впливає на рівень SpO2, фібриногену та моноцитів у пацієнтів з COVID-19 та МАЖХП. Вивчено ефекти даного препарату на клінічний стан та лабораторні показники пацієнтів з МАЖХП, включаючи вплив на функцію печінки.
Уточнено зв'язок між МАЖХП та COVID-19. Проведено додаткові дослідження для з'ясування причинно-наслідкового зв'язку між МАЖХП та тяжкістю COVID-19. Зв’ясовано вплив МАЖХП на перебіг COVID-19 та ідентифіковано фактори, що визначають підвищений ризик ускладнень.
Розширено дослідження генетичних факторів, що впливають на тяжкість COVID-19 у пацієнтів з МАЖХП, включаючи однонуклеотидні поліморфізми генів IFNAR2, OAS1, OAS3 і ACE2 та досліджено їхню взаємодію. Проведено функціональний аналіз виявлених генетичних варіантів для з'ясування їх ролі в патогенезі COVID-19 та МАЖХП.
Досліджено вплив МАЖХП на експресію генів AHR, FFAR2, FXR та TGR5 на їхню роль у перебігу COVID-19. Вивчено роль цих генів у розвитку ускладнень COVID-19 у пацієнтів з МАЖХП та визначено потенційні терапевтичні мішені.
Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років
М.БУЧИНСЬКИЙ: Web of Science – 45/4, Scopus – 46/4, Google Scholar – 64/5.
Кількість публікацій: 7 статей в журналах, включених до категорії «А» (у т.ч. 7 – у зарубіжних виданнях), 3 тези доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 45/4, Scopus 46/4, Google Scholar 64/5.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар