Ви є тут

Коксозамінні енергозаощаджуючі технології


Номер роботи - P 20 ПОДАНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунута робота

Р20

Коксозамінні енергозаощаджуючі технології

виплавки чавуну і феросплавів

 

Товаровський Й.Г., Лялюк В.П.,

Демчук Д.О., Севернюк В.В.,

Шевченко Т.Г., Куцін В.С.,

 Кравченко П.О., Костенко Г.П., Листопадов В.С., Орел Г.І.

Інститут чорної металургії ім. З.І. Некрасова НАН України

В роботі вирішується найважливіша задача металургії на сучасному етапі – скорочення витрат коксу і природного газу. Створено наукові засади вирішення проблеми заміни коксу різними енергоносіями при  виробництві чавуну і феросплавів. Розробка необхідних для цього технологій ґрунтується на  єдиних закономірностях доменної плавки і плавки  феросплавів в електропечах. Практичне значення роботи полягає в розробці широкого арсеналу технологій заміни коксу різними енергоносіями і технічних рішень для їх реалізації, що дозволяє на кожному відрізку часу в конкретних умовах реалізувати найбільш ефективний варіант. В даному випадку – це технологія заміни коксу шматковим антрацитом, яка майже не потребує капітальних вкладень.

При цьому встановлено оптимальне значення масової долі антрациту, обґрунтовано режими його електромагнітної обробки і захисту поверхні спеціальною плівкою.

На базі створених і впроваджених  технологій заміни коксу розроблено стратегію коксозаміщення: заміна природного газу  в доменному виробництві на коксовий, а в електроферосплавному – на ферогаз у поєднанні з подаванням шматкового антрациту. Дуже перспективним напрямком є спорудження комплексів для вдування  пиловугільного палива і продуктів газифікації вугілля в доменні печі.

Економічний ефект від впровадження роботи на п’яти підприємствах металургійної галузі в період 2001-2007 рр. склав 672,54 млн.грн. Новизна розробок захищена 47 авторськими свідоцтвами і патентами, опубліковано 12 монографій, 120 наукових статей.