Номер роботи - M 8 ПОДАНА
Представлено Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.
Автори:
ВІРИЧ Павло Анатолійович – кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Автор отримав розгалужені гібридні водорозчинні кополімери. На їх основі створено дво-, три- та багатокомпонентні гібридні наносистеми, наповнені біологічно активними компонентами для хіміо-, фотодинамічної терапії, в тому числі малими органічними молекулами, фотосенсибілізаторами, наночастинками золота, срібла та оксиду цинку.
Доведено можливість отримання наночастинок срібла у матриці гідрогелю методом фотохімічного відновлення з AgNO3. Доведено, що створені гібридні наносистеми на основі розгалужених, біосумісних кополімерів значно підвищують ефективність протиракових речовин для хіміо- та фотодинамічної терапії.
Встановлено, що водорозчинні наноcистеми полімер/хіміопрепарат оптимального складу мають високу цитотоксичність відносно ракових клітин, сприяють накопиченню терапевтичних доз лікарських речовин у пухлинах та покращують їх проникненню безпосередньо в ракові клітини.
Системи з наночастинками золота та срібла у поєднанні з фотосенcибілізаторами знижують кількість патогенних мікроорганізмів in vitro та in vivo. Гідрогелі з активними компонентами значно прискорюють процеси регенерації тканин відкритих ран та виразок, в тому числі інфікованих патогенними мікроорганізмами. Гідрогелі виявилися ефективними при лікуванні виразок військових, які не піддавалися традиційному лікуванню.
Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років
П.ВІРИЧ: Web of Science – 101/6, Scopus – 168/9, Google Scholar – 221/9
Кількість публікацій: 8 колективних монографії (у т.ч. 7 - у зарубіжних виданнях), 25 статей в журналах, включених до категорії «А» (у т.ч. 20 – у зарубіжних виданнях) та 4 статті у журналах, включених до категорії «Б», 35 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 114/7, Scopus 159/8, Google Scholar195/9. Отримано патент на винахід України, 2 патенти на корисну модель.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар