Ви є тут

Прогностичні чинники та хірургічне лікування радіойодрезистентних метастазів високодиференційованої (папілярної) карциноми щитоподібної залози


Номер роботи - M 22 ПОДАНА

Представлено Державною установою «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка Національної академії медичних наук України».

Автори:
ОСТАФІЙЧУК Мар’ян Васильович – доктор філософії, старший науковий співробітник відділу орфанних захворювань та хірургії ендокринних залоз Державної установи «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка Національної академії медичних наук України».

Автор провів комплексні дослідження пацієнтів з папілярним раком щитоподібної залози (ПК ЩЗ) з доопераційним статусом карциноми та обґрунтування проведення профілактичної дисекції лімфатичних вузлів центрального компартменту лімфовідтоку шиї одночасно з виконанням тотальної тиреоїдектомії.

За результатами дослідження встановлено, що кількість паієнтів з ПК ЩЗ, в яких з часом виникли метастази, серед пацієнтів, яким була виконана тиреоїдектомія, становила 19,4 %; серед тих, кому була виконана тиреоїдектомія та профілактична лімфодисекція – 1,4 %. Частота повторних операцій за умов виконання профілактичної лімфодисекції у 13,9 разів нижча, ніж за умов виконання лише тотальної тиреоїдектомії.

Результати виконаного дослідження дозволяють зробити висновок, що наявність значної кількості прихованих метастатичних лімфовузлів центрального компартменту, які не діагностують перед операцією та які в подальшому можуть набувати РЙР, а також відсутність чітких і специфічних прогностичних чинників їхнього формування робить нагальним питання про виконання при тиреоїдектомії у пацієнтів з передопераційним статусом пухлини N0 профілактичної лімфодисекції VI і VII зон лімфовідтоку. Доведено, що для  зниження частоти персистенції захворювання цілком доцільним є виконання профілактичної центральної лімфодисекції одночасно з тотальною тиреоїдектомією.

Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років

М.ОСТАФІЙЧУК: Web of Science – 0/0, Scopus – 1/1, Google Scholar – 9/1.

Кількість публікацій: 16 статей в журналах, включених до категорії «А» та 2 статті у журналах, включених до категорії «Б», 5 тез доповідей, інформаційний лист МОЗ України. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою згідно баз даних складає відповідно: Web of Science – 0/0, Scopus – 1/1, Google Scholar – 9/2. Отримано патент України на корисну модель.

Коментарі