Номер роботи - P 27 ПОДАНА
№ |
Назва роботи та авторський колектив
|
Ким висунута робота |
Р27 |
Розробка, створення, освоєння виробництва та впровадження ракети-носія "Зеніт-3SL"як невід'ємної частини комплексу "Морський старт" Войт С.М., Гусєв В.В., Дегтярьов О.В., Денісов В.І., Капінус А.Д., Потапов Ю.Ф., Ткаченко В.Д., Туров В.О., Шрамов Є.С., Ягупов О.С. |
Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" ім.. М.К.Янгеля" |
Зміст роботи складають матеріали створення ракетно-космічного комплексу Sеа Launch, що є унікальним досягненням науки і техніки і прикладом ефективного міжнародного співробітництва аерокосмічних компаній "Воеіng" (США), Державного підприємства „Конструкторське бюро "Південне" (Україна), Виробничого об'єднання "Південний машинобудівний завод" (Україна), Ракетно-космічної корпорації "Енергія" (Росія) і суднобудівної компанії "Кvаеrner" (Норвегія).
Вперше у світовій практиці триступінчаста ракета-носій "Зеніт-3SL" в 1999 році стартувала з плавучої платформи в районі екватора і вивела на перехідну до геостаціонарної орбіти корисний вантаж вагою близько 4,5 тонн. З 1999 р. до 2008 р. ракетою-носієм "Зеніт-3SL" було виведено на геостаціонарну орбіту 24 космічних апаратів вагою до 6 т.
Ракета-носій "Зеніт-3SL" забезпечує рекордну для свого класу ракет-носіїв масу корисного вантажу, що виводиться на орбіту, можливість пуску по будь-якому азимуту, автоматичну передстартову підготовку, при якій немає потреби перебування обслуговуючого персоналу на стартовій платформі, можливість старту ракети-носія із платформи, що коливається на хвилях океану. Використання ракети "Зеніт-3SL" дає значний економічний ефект.