Ви є тут

Розробка, створення, освоєння виробництва та впровадження ракети-носія "Зеніт-3SL";як невід"ємної частини комплексу "Морський старт"


Номер роботи - P 27 ПОДАНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунута робота

Р27

Розробка, створення, освоєння виробництва та впровадження ракети-носія "Зеніт-3SL"як невід'ємної частини комплексу "Морський старт"

Войт С.М., Гусєв В.В.,

Дегтярьов О.В., Денісов В.І.,

Капінус А.Д., Потапов Ю.Ф.,

Ткаченко В.Д., Туров В.О.,

Шрамов Є.С., Ягупов О.С.

Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" ім.. М.К.Янгеля"

Зміст роботи складають матеріали створення ракетно-космічного комплексу Sеа Launch, що є унікальним досягненням науки і техніки і  прикладом ефективного міжнародного співробітництва аерокосмічних компаній "Воеіng" (США), Державного підприємства „Конструкторське бюро "Південне" (Україна), Виробничого об'єднання "Південний машинобудівний завод" (Україна), Ракетно-космічної корпорації "Енергія" (Росія) і суднобудівної компанії "Кvаеrner" (Норвегія).

Вперше у світовій практиці триступінчаста ракета-носій "Зеніт-3SL" в 1999 році стартувала з плавучої платформи  в районі екватора і вивела на перехідну до геостаціонарної орбіти корисний вантаж вагою близько 4,5 тонн. З 1999 р. до 2008 р. ракетою-носієм "Зеніт-3SL" було виведено на геостаціонарну орбіту 24 космічних апаратів вагою до 6 т.

Ракета-носій "Зеніт-3SL" забезпечує рекордну для свого класу ракет-носіїв масу корисного вантажу, що виводиться на орбіту, можливість пуску по будь-якому азимуту, автоматичну передстартову підготовку, при якій немає потреби перебування обслуговуючого персоналу на стартовій платформі,  можливість старту ракети-носія із платформи, що коливається на хвилях океану. Використання ракети "Зеніт-3SL" дає значний економічний ефект.