Номер роботи - M 6 ПОДАНА
Представлено Інститутом геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України.
Автори:
КУРІЛОВ Владислав Сергійович – доктор філософії, молодший науковий співробітник Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України.
Автор визначив фізичні особливості сипкої та вологої маси золи виносу, встановив закономірності зміни гідравлічних характеристик зольних суспензій від їх густини, визначив раціональні показники гідравлічної сепарації для вилучення силікатної сировини з низьким вмістом вуглевмісної фракції з золи виносу теплових електростанцій (ТЕС).
Визначено закономірності стисненого осадження частинок вуглевмісної та алюмосилікатної фракцій у широкому діапазоні густини зольних суспензій, а також встановлено обмеження щодо застосування закону Стокса для опису цих процесів із відповідними коефіцієнтами.
Розроблено методики, алгоритми і програмне забезпечення для розрахунку характеристик дрібнодисперсних суспензій. Вдосконалено експериментальні методи вимірювання густини твердої фази та швидкості осадження частинок. Розроблено нові технологічні схеми переробки золи виносу тепло-електростанцій з урахуванням закономірностей процесів, що дозволило створити нові способи та технічні рішення, захищені 6 патентами України.
За результатами досліджень зол виносу Придніпровської ТЕС розроблені технічні пропозиції і рекомендації по переробці поточної сухої і лежалої зол виносу ТЕС. Отримано два сорти будівельної сировини з вмістом вуглецю 5-6%, придатні для виготовлення бетону, цегли та інших виробів. Продуктивність технологічної ділянки становить 10-57 т/год для поточної золи і 10-27 т/год для лежалої золи. Загальний вихід будівельної сировини складає 60-70% від початкового обсягу золи.
Очікуваний економічний ефект: 2,3 млн грн/рік для поточної золи і 1,75 млн грн/рік для лежалої золи.
Авторські розробки сприяють підвищенню ефективності використання золи як вторинної сировини для будівельної галузі.
Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років
В.КУРІЛОВ: Web of Science – 0/0, Scopus – 1/1, Google Scholar – 2/1.
Кількість публікацій: стаття в журналі, включеному до категорії «А», 7 статей у журналах, включених до категорії «Б». Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Scopus 1/1, Google Scholar 2/1. Отримано 5 патентів України на корисну модель.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар