Ви є тут

Розвиток соціально-економічного потенціалу держави в умовах адаптації до викликів Індустрії 5.0


Номер роботи - M 29 ПОДАНА

Представлено Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського.

Автори:
1. ЗАЇКА Катерина Олегівна – доктор філософії, старший викладач кафедри економіки Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського;
2. ДРУЖИНІН Валерій Олегович – здобувач Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського;
3. СКРЕБКОВА Ксенія Станіславівна – здобувачка Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського;
4. ВОЙЧУК Максим Володимирович – кандидат економічних наук, доцент кафедри підприємництва, торгівлі та логістики Луцького національного технічного університету.

Автори удосконалили механізм розвитку соціально-економічного потенціалу держави в умовах адаптації до викликів та можливостей Індустрії 5.0.

Сформульовано концептуальні положення його використання, які полягають у забезпеченні балансу між цифровими технологіями, економічним зростанням та соціальним добробутом населення. Проаналізовано можливості суб’єктно-об’єктної взаємодії в межах механізму для оптимізації управлінських рішень.

Обґрунтовано необхідність створення цифрової аналітичної платформи для моніторингу рівня розвитку соціально-економічного потенціалу держави.

Розроблено модульну архітектуру платформи, яка включає: модуль автоматизованого збору даних із різних джерел; модуль обробки та аналізу для виявлення тенденцій соціально-економічного розвитку; модуль розрахунку інтегрального показника, що дає можливість оцінювати рівень розвитку соціально-економічного потенціалу на основі комплексних критеріїв; модуль візуалізації; модуль прогнозування для моделювання майбутніх сценаріїв розвитку на основі аналізу історичних даних та сучасних трендів.

Отримані висновки та результати дослідження сприяють забезпеченню системного моніторингу соціально-економічного потенціалу держави та ухваленню обґрунтованих рішень на різних рівнях управління завдяки інтеграції цифрових інструментів в соціально-економічні процеси.

Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років

К.ЗАЇКА: Web of Science – 0/0, Scopus – 11/1 Google Scholar – 45/84.

В.ДРУЖИНІН: Web of Science – 0/0, Scopus – 6/2, Google Scholar – 9/2

К.СКРЕБКОВА: Web of Science – 0/0, Scopus – 1/1, Google Scholar –19/120

М.ВОЙЧУК: Web of Science – 55/3, Scopus – 0/0, Google Scholar –305/9

 

Кількість публікацій: 11 колективних монографій ( у т.ч. 6 – у зарубіжних виданнях), 11 статей в журналах, включених до категорії «А», 22 статті в журналах, включених до категорії «Б», 15 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 55/3, Scopus 18/4, Google Scholar 378/27.

Коментарі